Przejdź do treści

Koniec z plastikowymi butelkami. Lotnisko w Los Angeles wprowadza zakaz sprzedaży jednorazowych butelek

08/08/2023 17:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
Koniec z plastikowymi butelkami

Koniec z plastikowymi butelkami. Spragnieni podróżni na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles nie będą już mogli kupić wody w jednorazowych plastikowych butelkach. W tym miesiącu LAX zakazało ich sprzedaży wszystkim firmom, które mają umowę najmu lub koncesji z lotniskiem. Dotyczy to także automatów sprzedających.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Unia zabrania zbierania plastikowych nakrętek na cele charytatywne!

Koniec z plastikowymi butelkami

Jak podaje Spectrum News, Los Angeles World Airports ogłosiło wyeliminowanie jednorazowych plastikowych butelek na wodę na lotnisku LAX. Zamiast tego, firmy będą musiały używać pojemników wykonanych z zrównoważonych alternatyw, takich jak aluminium lub szkło. Restauracje, stoiska koncesyjne, automaty sprzedające i wydarzenia są objęte nową regulacją, a jedynym wyjątkiem będą samoloty. Zakaz dotyczy jednorazowych plastikowych butelek zawierających niegazowaną i niearomatyzowaną wodę oczyszczoną, wodę źródlaną, wodę mineralną, wodę artezyjską, wodę studzienną, wodę z kranu i wodę z dodatkiem elektrolitów.
Sprawdź: 4 dniowy tydzień pracy. Czy jest bardziej eko?

Co warto wiedzieć na temat nowej regulacji?

Lotnisko LAX nawiązało współpracę z LA Department of Water and Power, aby zainstalować stacje nawadniające w terminalach. Dzięki temu podróżni będą mogli napełniać butelki wielokrotnego użytku. Ten krok jest częścią wysiłków na rzecz poprawy środowiska i zrównoważonego rozwoju na lotniskach. Jest on ponadto inspirowany podobnym zakazem na międzynarodowym lotnisku w San Francisco. Tamtejsze lotnisko rozszerzyło swoją politykę o zakaz sprzedaży napojów gazowanych, herbaty, soków i innych rodzajów napojów w plastikowych opakowaniach.

Źródło: spectrumnews1.com PolishObserver.com