28-letnia kobieta zostanie poddana eutanazji. Większość osób proszących o pomoc w zakończeniu własnego życia robi to, ponieważ skończyły im się dostępne opcje. Na przykład pacjenci z zaawansowanym stwardnieniem rozsianym lub nieuleczalnym rakiem wiedzą, że nie można ich wyleczyć i często są zbyt niezdolni do życia, aby żyć godnie. Pomimo tego, że 28-letnia Zoraya ter Beek, jest fizycznie zdrowa i w pełni sprawna, uważa, że jej cierpienie psychiczne jest tak poważne, że stawia ją w tej samej sytuacji.
28-letnia kobieta zostanie poddana eutanazji. Tak zakończy się jej życie
Kobieta twierdzi, że jej depresja, autyzm i zaburzenie osobowości typu borderline udaremniły wszystkie jej ambicje życiowe i sprawiły, że czuje się zmęczona życiem, mimo że mieszka w ładnym domu z dwoma kotami i chłopakiem, którego kocha.
Rozmawiając z The Free Press, Zoraya twierdzi, że psychiatra powiedział jej: „Nic więcej nie możemy dla ciebie zrobić. Nigdy nie będzie lepiej”. Ponieważ mieszka w Holandii, Zoraya może legalnie zakończyć swoje życie przez lekarza, ponieważ komisja zgodziła się, że jej cierpienie było „nie do zniesienia bez perspektyw na poprawę”. I zrobi to.
Zostanie poddana eutanazji na swojej kanapie, z chłopakiem u boku. Lekarz najpierw poda środek uspokajający, a następnie lek, który zatrzyma jej serce. „Lekarz naprawdę się nie spieszy. W większości przypadków najpierw podaje filiżankę kawy, aby uspokoić nerwy i stworzyć łagodną atmosferę” – informuje.
„Potem pyta, czy jest się gotowym. Zajmę swoje miejsce na kanapie. Ponownie zapyta, czy jestem pewna, rozpocznie procedurę i życzy mi udanej podróży. Lub, w moim przypadku, miłej drzemki, ponieważ nienawidzę, gdy ludzie mówią: „Bezpieczna podróż”. Nigdzie się nie wybieram”.
Nie będzie pogrzebu, ponieważ nie ma zbyt wiele rodziny i nie wierzy, że jej przyjaciele będą chcieli w nim uczestniczyć. Chce zostać skremowana i „rozsypana w ładnym miejscu w lesie”, aby jej chłopak nie musiał dbać o porządek na jej grobie.
Trochę boję się śmierci, bo to ostateczna niewiadoma. Tak naprawdę nie wiemy, co będzie dalej – a może nie ma nic? To przerażająca część” – dodała kobieta.
Holandia pierwszym krajem, który zalegalizował aborcję
Holandia była pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował wspomagane samobójstwo w 2001 roku. W 2022 r. w kraju tym odnotowano 8 720 zgonów w wyniku eutanazji, co stanowi 5% wszystkich zgonów w tym kraju, co oznacza wzrost o 4% rok wcześniej. W Szkocji projekt ustawy o wspomaganym umieraniu został opracowany przez Liama McArthura, posła Lib Dem, i oczekuje się, że zostanie poddany debacie jesienią.
Przeczytaj także: Trwają poszukiwania zabójcy 27-letniej kobiety. Zginęła pchając wózek z dzieckiem
Źródło: Metro.uk, PolishObserver.com