Przejdź do treści

Kevin Spacey został uniewinniony. Proces oskarżający aktora o przestępstwa seksualne dobiegł końca

27/07/2023 20:40 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04

Kevin Spacey został uniewinniony. Londyński sąd Southwark Crown Court oczyścił amerykańskiego aktora ze wszystkich dziewięciu przestępstw seksualnych, o które został oskarżony. 64-letni zdobywca Oscara rozpłakał się w sądzie, gdy usłyszał werdykt o niewinności.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Rosja: Kolejne ograniczenia dotyczące społeczności LGBTQ+. Zmiana płci stała się zakazana

Kevin Spacey został uniewinniony. Werdykt jest jednoznaczny

Według relacji BBC News, sąd uniewinnił Kevina Spacey’ego po procesie trwającym prawie cztery tygodnie. Wyraźnie odczuwalna była ulga na jego twarzy po tym intensywnym okresie. Aktor przyjechał do Anglii, aby bronić swego imienia, co udało mu się po oczyszczeniu z dziewięciu zarzutów dotyczących przestępstw seksualnych. Po wyjściu z sądu, wygłosił krótkie oświadczenie, dziękując ławie przysięgłych, pracownikom sądu i swojemu zespołowi prawnemu. Mówił, że musi odpocząć po tym, co się wydarzyło. Jako niewinny człowiek opuszcza sąd i Anglię, mając nadzieję na wznowienie swojej kariery, która przyniosła mu wiele nagród i sukcesów.
>>> Prawnik użył Chatu GPT w sądzie i teraz ,,naprawdę tego żałuje”

Kariera Kevina Spacey’ego

Kevin Spacey był popularnym i cenionym aktorem w Hollywood, aż do momentu, gdy w 2017 roku pojawiły się publiczne oskarżenia o molestowanie seksualne w jego kierunku. Wcześniej jego nazwisko przyciągało tłumy do kin, a jego występy chwalili najlepsi krytycy. Zasłynął w takich produkcjach, jak „Seven”, „American Beauty”, „21” czy „Baby Driver”, a także w serialu „House of Cards” – jednym z największych hitów na platformie Netflix. Spacey zdobył wiele prestiżowych nagród za swoje występy na scenie i ekranie, w tym dwa Oscary, Tony, Oliviera, Złoty Glob, Baftę, Critics Choice i wiele nagród Gildii Aktorów Ekranowych. Jednak seria oskarżeń o nadużycia seksualne, która wybuchła po ujawnieniu skandalu związanego z Harveyem Weinsteinem w październiku 2017 roku, zatrzymała jego karierę.

Źródło: bbc.com, PolishObserver.com