Przejdź do treści

„Zaskakujący” błąd przy wystawianiu koszy na śmieci. Właścicielom domów grozi niemała kara

16/04/2024 19:17 - AKTUALIZACJA 16/04/2024 19:17
Kary za wystawianie śmieci przed posesję

Przeciętny mieszkaniec Wielkiej Brytanii wytwarza rocznie około pół tony odpadów. Nie jest to tylko abstrakcyjna liczba – to realne wyzwanie. Problem ze składowaniem segregowanych śmieci do czasu ich odbioru ma wielu właścicieli domów, co może pociągnąć za sobą konsekwencje finansowe. Na szczęście istnieją proste wskazówki, aby uniknąć takich kłopotów i jednocześnie uczynić pracę osób zajmujących się wywozem odpadów bardziej przyjemną.

Kary za wystawianie śmieci przed posesję

Wystawianie pojemników na śmieci może być uciążliwą, wręcz jedną z najbardziej nieprzyjemnych czynności w domowych obowiązkach. Jednak, nic nie równa się z frustracją, gdy uświadamiasz sobie, że przegapiłeś termin zbiórki i zostajesz z gnijącymi resztkami jedzenia na kolejne dwa tygodnie, które musisz przechowywać w ogrodzie. Sytuacja robi się jeszcze gorsza, gdy taka pomyłka może mieć wpływ na twoje finanse.
Przeczytaj: Oto co MUSISZ wiedzieć przed rozpoczęciem prac w ogrodzie. Kary sięgają 20 000 funtów

W obliczu rosnących kosztów życia, ostatnią rzeczą, jaką pragniesz, jest grzywna od lokalnych władz za niewłaściwe umieszczenie pojemnika na śmieci. Na szczęście, eksperci ds. gospodarki odpadami podpowiadają kilka prostych trików, które pomogą uniknąć tego rodzaju nieprzyjemności.

Jak podaje art. 46a Ustawy o ochronie środowiska z 1990 r., władze lokalne mają prawo do nakładania pisemnych ostrzeżeń i kar w przypadku nieprzestrzegania określonych wymagań dotyczących gospodarki odpadami. Dotyczy to również umiejscowienia kosza na kółkach w sposób utrudniający sąsiadom poruszanie się lub ograniczający dostęp do chodnika lub drogi przez kilka dni.

Oto prawidłowy sposób

Właściciele domów ostrzegani są przed surową karą, jeśli ich etykieta dotycząca wyrzucania śmieci nie będzie odpowiadała zera.

Pozostawienie pojemnika na śmieci na kilka dni może przyciągnąć szkodniki i wiąże się z ryzykiem otrzymania stałej kary finansowej nawet do 80 funtów. Według Express.co.uk rzecznik Garden Buildings Direct powiedział: „To zaskakujące, za co możesz teraz zostać ukarany grzywną, ale zdrowy rozsądek pozwoli uniknąć wszelkich problemów. Pomoże ci w tym harmonogram wywozu śmieci”.
Sprawdź: Nowe zasady dotyczące pojemników na śmieci w całej Wielkiej Brytanii

Ekspert zaleca wystawianie pojemników na śmieci jedynie w dniu zbiórki i nie pozostawianie ich bez nadzoru „z kilkudniowym wyprzedzeniem”. „Zwracaj uwagę, gdzie je stawiasz” – dodał. „Unikaj blokowania podjazdów, przystanków autobusowych, ścieżek rowerowych i chodników”.

Źródło: mirror.co.uk, polishobserver.com

Tagi: