Przejdź do treści

Nowe zasady dotyczące pojemników na śmieci w całej Wielkiej Brytanii

20/02/2024 10:11 - AKTUALIZACJA 06/03/2024 10:08
nowe zasady dotyczące pojemników na śmieci w UK

Nowe zasady dotyczące pojemników na śmieci w UK. Wielka Brytania podobnie jak wiele innych europejskich państw boryka się z problemem zwiększającej się ciągle ilości śmieci. Według danych statystyczny mieszkaniec UK produkuje rocznie około pół tony odpadów różnego rodzaju. Wielu właścicieli domów ma problem ze składowaniem segregowanych śmieci do czasu ich odbioru przez odpowiednie firmy. Rząd Wielkiej Brytanii planuje wprowadzić ułatwienia. 
Przeczytaj koniecznie: Koniec z telefonami komórkowymi w brytyjskich szkołach. Całkowity zakaz zaczął obowiązywać

Nowe zasady dotyczące pojemników na śmieci w UK

Po konsultacjach z Departamentem Mieszkalnictwa i Społeczności zostanie wprowadzona poważna zmiana w zasadach dotyczących pojemników na śmieci. W związku ze śmieciami zalewającymi brytyjskie ulice, zostaną wprowadzone nowe zasady dotyczące pojemników na śmieci. 
Rząd rozważa umożliwienie  właścicielom domów na obszarach chronionych i parkach narodowych budowanie w swoich ogrodach miejsc do przechowywania pojemników na śmieci na kółkach bez konieczności posiadania pozwolenia na budowę. Oznaczałoby to mniej koszy na śmieci na ulicach.
Przeczytaj też: Zmiany w podatku samochodowym. Od lipca te pojazdy będą „nie do utrzymania”
czytaj dalej pod zdjęciem

nowe zasady dotyczące pojemników na śmieci w UK

Przeczytaj też: Nawet do 5000 funtów kary za zawracanie na podjeździe sąsiada! Tak stanowi Kodeks Drogowy w UK

W dokumencie konsultacyjnym czytamy: „Rozumiemy, że domy, które mają jedynie ogrody od frontu (bez ogrodu z tyłu) lub te, które mają ograniczony dostęp z zewnątrz do ogrodów na tyłach, nie mogą instalować pojemników na śmieci ani schowków na rowery w ogrodach przed domem w ramach dozwolonego prawa do zabudowy. W konsekwencji prowadzi to do tego, że kosze na kółkach dominują w ogrodach przed domem i mają wpływ na lokalną infrastrukturę ulic mieszkalnych. 

Co przyniosą zmiany?

Oczekuje się że zniesienie pozwolenia na budowę umożliwi właścicielom domów na znalezienie odpowiedniego miejsca na pojemniki na odpady. Dzięki temu zarówno ogrody posesji będą wyglądały bardziej estetycznie, a także większość dużych pojemników zniknie z ulic. przyczyni się to nie tylko do poprawy estetyki ale także zwiększy bezpieczeństwo sanitarne. 
Przeczytaj też: W tym mieście kupisz najtaniej dom w Wielkiej Brytanii. Jest tu nawet restauracja z gwiazdką Michelin
źródło: birminghammail.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: