Przejdź do treści

Jedzenie brokułów lub kapusty może pomóc w problemach z alergią skórną

22/05/2023 08:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05
Jedzenie brokułów i kapusty pomaga w walce z alergią skórną

Jedzenie brokułów i kapusty pomaga w walce z alergią skórną. Według najnowszych badań przeprowadzonych francuskich naukowców, brak w diecie związków występujących w niektórych warzywach, może nasilać alergie skórne u ludzi.
PRZECZYTAJ: Czy dieta wpływa na płodność? Oto co mówią eksperci

Jedzenie brokułów i kapusty pomaga w walce z alergią skórną

Korzyści płynące ze zbilansowanej diety są wszystkim dobrze znane. Ale naukowcy dowiedli coś więcej. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez naukowców z Inserm i Institut Curie w Paryżu, opublikowanego 16 maja, składniki odżywcze znajdujące się w brokułach i kapuście pomagają zmniejszyć alergie skórne u ludzi. Czytaj: Naukowcy biją na alarm: Nowy Jork tonie pod ciężarem drapaczy chmur

W nowym badaniu, francuscy naukowcy byli szczególnie zainteresowani związkami zawartymi w żywności, które działają na „receptory węglowodorów aromatycznych” (AhR). Te składniki odżywcze są naturalnie obecne w warzywach krzyżowych, takich jak brokuły.

Badacze wykazali, że brak tych składników u badanych myszy wiązał się ze wzrostem stanu zapalnego skóry i zaostrzeniem alergii skórnej. Nie miało miejsca u myszy, które otrzymywały dietę zawierającą te związki.

„Nasze wyniki sugerują, że niezrównoważona dieta może nasilać alergiczne reakcje skórne u ludzi poprzez mechanizmy, które dokładnie opisaliśmy” – powiedziała Elodie Segura z INSERM, która kierowała badaniem w Instytucie Curie.

Należy włączyć do diety brokuły i kapustę

„W uproszczeniu można powiedzieć, że nasza praca pomaga wyjaśnić, dlaczego jedzenie warzyw, takich jak brokuły i kapusta, może ograniczyć nasilenie alergii skórnych i dlaczego tak ważne jest włączenie ich do diety” podkreśliła Seguera.

Naukowcy chcą teraz kontynuować badania, aby ustalić, czy wyniki można zastosować do innych chorób skóry, takich jak łuszczyca.

źródło: INSERM, LifeisGreen.pl

Read More