Przejdź do treści

W ten sposób zrezygnujesz z Netflixa. Wystarczy kilka prostych kroków

13/05/2024 19:00
Jak zrezygnować z Netflixa?

Choć Netflix to zdecydowanie najpopularniejsza platforma streamingowa, to w ostatnich latach zaczęła tracić uznanie użytkowników. Wielu z nich decyduje się na zrezygnowanie z subskrypcji na rzecz innego serwisu oferujące filmy i seriale na żądanie. Osoby, które chcą zrezygnować z Netflixa, mogą zrobić to na stałe lub tymczasowo, na okres jednego miesiąca. Oto jak tego dokonać.

Jak zrezygnować z Netflixa?

Rezygnacja z subskrypcji Netflixa jest niezwykle prosta. Anulować usługę może każdy – niezależnie od rodzaju posiadanego pakietu czy jego ceny. Aby to zrobić, należy zalogować się do serwisu i przejść do ustawień konta. Tam wystarczy wybrać opcję „Anuluj członkostwo”, która w przypadku komputerów wyświetla się w lewym górnym rogu ekranu.

Netflix oferuje również wstrzymanie subskrypcji na 1 miesiąc. W tym przypadku serwis nie pobierze od nas opłaty za dany miesiąc, ale w tym czasie nie będziemy mieć również dostępu do oferowanych treści. Z tej opcji warto skorzystać wtedy, gdy wiemy, że przez dłuższą chwilę nie będziemy mieć okazji do oglądania filmów czy seriali. Czytaj dalej poniżej.

Czy obowiązuje okres wypowiedzenia?

W porównaniu do abonamentów, które zawieramy np. z dostawcami telewizji lub telefonii komórkowej, z Netflixem nie podpisujemy żadnej umowy. Z tego powodu użytkowników nie obowiązuje jakikolwiek okres wypowiedzenia. Po anulowaniu subskrypcji, właściciel konta może korzystać z serwisu do dnia, w którym kończy się jego okres rozliczeniowy.
Czytaj także: Sukces „Reniferka”: Prawdziwa historia prześladowcy, między miłością a obsesją

Netflix na 1 miesiąc

Model subskrypcyjny Netflixa pozwala na to, że za konto możemy płacić tak długo, jak tylko chcemy. Jeżeli potrzebujemy dostępu do filmów i seriali jedynie na miesiąc, to wystarczy anulować członkostwo od razu po pierwszej płatności. Można to potraktować jako miesiąc próbny, który już od kilku lat nie znajduje się w ofercie Netflixa. Źródło: Benchmark.pl, PolishObserver.com