Przejdź do treści

Sposoby na uniknięcie inwazji pluskiew w twoim mieszkaniu

19/10/2023 20:00 - AKTUALIZACJA 26/10/2023 11:00
Inwazja pluskiew

Inwazja pluskiew. Paryż obecnie jest nękany przez te żywiące się krwią i kryjące się w meblach szkodniki. Pluskwy mogą przenosić choroby i wywoływać podrażnienia skóry. W Paryżu problem z tymi owadami trwa już od jakiegoś czasu, teraz także Brytyjczycy obawiają się inwazji. Poznaj sposoby, jak zabezpieczyć swój dom przed pluskwami.

Pluskwy w Wielkiej Brytanii

Portal The Mirror podaje, że zmartwieni podróżnicy zgłaszają zauważenie pluskiew w londyńskim metrze, owady podobno pełzają po siedzeniach i wspinają się po nogach pasażerów. Ludzie obawiają się, że sytuacja rozwinie się podobnie, jak we Francji, gdzie mieszkańcy wyrzucali swoje materace na ulicę w mieście Marsylia i zamykane były szkoły.

Burmistrz Londynu – Sadiq Khan skontaktował się z francuskimi władzami z prośbą o poradę, jak radzić sobie z tymi stworzeniami w przypadku możliwej inwazji, zaznaczając, że TfL (Transport of London) nie jest zadowolone sytuacją.

Jak rozpoznać problem z pluskwami

Pluskwy uwalniają środek znieczulający wraz z ukąszeniem, więc nie poczujesz go od razu, a zauważysz prawdopodobnie ślady ukąszeń po kilku dniach, utrudnia to wczesne zauważenie ich. Istnieją jednak pewne oznaki, na które możesz zwrócić uwagę takie jak: słodki zapach stęchlizny, który nie ma oczywistego źródła, oraz plamy krwi na pościeli i materacu.

Jak zapobiegać dostaniu się pluskw do mieszkania

Pluskwy są bardzo trudne do zwalczenia ze względu na ich rosnącą z biegiem lat odporność na środki owadobójcze, a także z powodu coraz łagodniejszej jesieni żyją dłużej i łatwiej się rozmnażają. Dlatego lepiej zapobiegać problemowi wcześniej, oto kilka sposobów według jednego z Ekspertów – Briana Dillona z firmy Crafted Beds:

Zawsze sprawdzaj używane meble, zanim wniesiesz je do domu. Zwłaszcza materace i meble pokryte materiałem. Sprawdź, czy nie ma na nich oznak, że żyją w nich pluskwy. Szukaj żyjących owadów, zrzuconej skóry lub małych czerwono-brązowych odchodów. Zawsze czyść używane meble przed ich używaniem.

Podczas podróży korzystaj z półek na bagaż. W pokojach hotelowych unikaj umieszczania bagażu na podłodze lub łóżku.

Pierz pościel często i w wysokiej temperaturze. Może to pomóc w pozbyciu się potencjalnie znajdujących się już w twojej pościeli pluskiew oraz w utrzymaniu higieny łóżka.

Zachowaj ostrożność podczas korzystania z transportu publicznego. Sprawdzaj siedzenia w autobusach, tramwajach, kinach, poczekalniach i wszelkie miękkie powierzchnie.

Jeśli podejrzewasz, że znajdują się gdzieś u Ciebie pluskwy, na przykład w ubraniach, możesz je zapakować w ciasne plastikowe torebki i włożyć do zamrażarki na kilka dni, możesz także odkurzać wszelkie szczeliny mebli i szwy materaca.

Tagi: