Przejdź do treści

Tyle zarabiają pracownicy sieci Aldi w UK

Aldi zarobki w UK

Ile zarabia pracownik Aldi – Pewnie zdarza ci się zastanawiać ile zarabiają pracownicy sklepów, do których często chodzisz. Zarobki w sieciach supermarketów i dyskontów różnią się w poszczególnych krajach. Zarobki pracowników Aldi w UK należą do najwyższych spośród wszystkich sieci supermarketów.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Najbogatszy kraj w Europie szuka pracowników. Zarobki od 4500 euro wzwyż

Wynagrodzenia Aldi w Wielkiej Brytanii

Liczba zatrudnionych osób w tej sieci sklepów na terenie samej Wielkiej Brytanii przekracza 40 000. Aldi wciąż pozostaje liderem w zakresie wynagrodzeń w brytyjskich supermarketach, wprowadzając podwyżki w początkowych płacach dla Asystentów sklepu.

Według danych portalu uk.talent.com w 2023 roku pracownicy sieci Aldi Wielkiej Brytanii zarabiają średnio 26 144 funtów rocznie, czyli 13,41 funtów na godzinę. Płace stanowisk na poziomie podstawowym zaczynają się od 21 840 funtów rocznie, podczas gdy większość pracowników zarabia do 50 000 funtów rocznie. W lipcu 2023 roku sieć podniosła wynagrodzenia dla początkujących pracowników. 
PRZECZYTAJ: Praca: 15 dobrze płatnych zawodów nawet bez wykształcenia 

Aldi – tyle zarabiają początkujący pracownicy

Zgodnie z danymi zawartymi na stronie sieci sklepów Aldi supermarket podwyższył początkową stawkę godzinową dla Asystentów sklepu do co najmniej 11,40 funtów za godzinę w kraju i 12,85 funtów w obrębie autostrady M25. Nowa stawka dla początkujących pracowników jest o ponad 13% wyższa niż rok wcześniej.

Aktualne wynagrodzenie jest wyższe od rzeczywistej płacy minimalnej ustalonej przez fundację Living Wage Foundation, która wynosi 10,90 funtów za godzinę w kraju i 11,95 funtów na autostradzie M25.

Aldi jest także jedynym supermarketem, który płaci za przerwy, co dla przeciętnego pracownika sklepu jest warte dodatkowe 927 funtów rocznie. – informuje The Guardian.

Tagi: