Przejdź do treści

Dokąd warto się przeprowadzić? Oto najpopularniejsze kierunki na emigrację

06/12/2023 08:00 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:35
gdzie warto sie przeprowadzic

Gdzie warto się przeprowadzić? Dla wielu przeprowadzka do innego kraju to jedno z najskrytszych marzeń. Niektórym udaje się ten cel osiągnąć. Według danych z 2020 roku, około 281 milionów osób mieszka w kraju innym niż ten, w którym się urodzili. Jednak ta liczba prawdopodobnie jest teraz znacznie wyższa, ze względu na rosnącą popularność cyfrowego stylu życia nomadów. Nasuwa się więc pytanie – jakie są najpopularniejsze miejsca, do których ludzie najczęściej się przenoszą?
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Wszystkie benefity, które możesz otrzymać w UK. Pełna lista świadczeń i kluczowe daty dla twoich finansów w grudniu

Dokąd warto się przeprowadzić?

Badając liczbę wyszukiwań frazy „wyprowadzka do (miasta)” w Google, Remitly sporządziło listę i uznało jedno miasto za najpopularniejsze wśród osób chcących się przeprowadzić. O jakim mieście mowa? To Dubaj. Przyjazna emigrantom stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest największym miastem w kraju i słynie głównie z zakupów, ultranowoczesnych budynków i całorocznego słońca. Na drugim miejscu znalazło się nadmorskie miasto Miami, cel wakacyjnych podróży na Florydzie, które jest najbardziej znane z połączenia miasta i plaży – i oczywiście kwitnącego życia nocnego. Na trzecim miejscu uplasował się Paryż, miasto z dzielnicami przypominającymi wioski oraz światowej klasy serem i winem.

Lista najpopularniejszych kierunków na emigrację

Co ciekawe, „top 10” zawiera w rzeczywistości znacznie więcej niż 10 miast, z trzema miastami zremisowanymi na czwartym miejscu i dziewięcioma zremisowanymi na miejscu 10. Najwyraźniej jest kilka miejsc na całym świecie, które intrygują tych z nas, którzy rozważają zmianę miejsca zamieszkania.

Oto miasta, do których ludzie chcą się przeprowadzić najbardziej:

1. Dubaj
2. Miami
3. Paryż
4. Nowy Jork, Madryt, Singapur
7. Londyn, Bruksela
9. Toronto
10. Waszyngton DC, Buenos Aires, Christchurch, Quebec City, Bogota, Portland, Wiedeń, Pheonix, Chicago Źródło: timeout.com PolishObserver.com


Tagi: