Przejdź do treści

Oto najlepsze miejsca do siedzenia w samolocie według eksperta linii lotniczych

06/12/2023 14:00 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:35
gdzie usiąść w samolocie

Gdzie warto usiąść w samolocie? Wybór miejsca do siedzenia w samolocie może mieć znaczący wpływ na komfort podróży. Istnieje wiele pogłosek, że niektóre siedzenia w samolotach są lepsze, bo bezpieczniejsze, wygodniejsze lub nawet cichsze od innych. Czy to prawda? Czy warto zwracać uwagę na to, w jakim miejscu samolotu odbywa się podróż? Oto opinia eksperta niemieckich linii lotniczych.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Czy musisz być na lotnisku godziny przed wylotem? Oto o ile wcześniej należy przybyć na terminal

Gdzie usiąść w samolocie, by czuć się bezpiecznie?

Jeśli chodzi o rzędy siedzeń, amerykańskie badanie wykazało, że środkowe siedzenia w tylnych rzędach mają najniższe ryzyko obrażeń. Natomiast siedzenia przy przejściu w środkowej jednej trzeciej kabiny są najbardziej narażone. Dotyczy to jednak raczej drobnych wypadków. Jeśli doszłoby do zderzenia, w rzeczywistości nie ma dobrego lub złego miejsca pod względem bezpieczeństwa.
Sprawdź: Jak uniknąć stresu na lotnisku? Wszystko, co musisz wiedzieć o wymiarach bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych

Które siedzenia w samolocie są najcichsze?

Zasadniczo można powiedzieć: im dalej do przodu, tym lepiej. Z tyłu można bowiem wyraźniej usłyszeć warkot silników. Nie bez powodu drogie fotele w klasie biznes i pierwszej znajdują się z przodu. Zależy to jednak również od tego, jacy pasażerowie znajdują się na pokładzie. Istnieją znaczące rozbieżności między pasażerami podróżującymi w interesach, wrzeszczącymi grupami dzieci lub imprezującymi wczasowiczami.

Nasuwa się przy okazji pytanie – czy w przypadku turbulencji siedzenie nad skrzydłami jest cichsze? Odpowiedź brzmi: tak, jest tam trochę ciszej. Ale najmniej trzęsie z przodu. Być może jest to kolejny powód, dla którego Klasa Biznes i Klasa Pierwsza zawsze znajdują się z przodu, a nie tylko dlatego, że pasażerowie mogą tam szybciej wysiąść. W turbulencjach podczas lotu najbardziej trzęsie z tyłu.

siedzenia w samolocie

Jakie siedzenia zapewnią najlepszy komfort lotu?

Siedzenia przed rzędem wyjściowym i w tylnych rzędach zwykle są stałe oraz nie można ich odchylać. W przypadku rzędu wyjściowego, fotele muszą być nieruchome, aby zapewnić swobodny dostęp do wyjścia awaryjnego. Ten rząd ma więcej miejsca na nogi, ponieważ wyjście znajduje się w przestrzeni na nogi. Natomiast fotele w rzędach z przodu zwykle nie są regulowane, a podłokietnik jest stały. Źródło: t-online.de PolishObserver.com

Tagi: