Przejdź do treści

Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych w UK – Kto się kwalifikuje i jak złożyć wniosek

25/03/2022 16:07 - AKTUALIZACJA 12/12/2023 16:15
Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domo

Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych: Brytyjski kanclerz skarbu Rishi Sunak ujawnił najnowsze plany pomocy rodzinom. Wydłużono Fundusz Wsparcia oraz dwukrotnie zwiększono jego budżet.
Ile alkoholu i tytoniu można wwieźć do Wielkiej Brytanii po Brexicie

Podwojenie budżetu na fundusze pomocowe

Rishi Sunak – brytyjski kanclerz skarbu ogłosił najnowsze plany pomocy rodzinom w obliczu rosnącej inflacji i kryzysu kosztów utrzymania w Wielkiej Brytanii. W swoim wystąpieniu Sunak poinformował o podwojeniu budżetu Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych do 1 mld funtów oraz o przedłużeniu programu.

“Chcę zrobić więcej, aby pomóc potrzebującym gospodarstwom domowym w obliczu rosnących kosztów utrzymania” – powiedział kanclerz skarbu. “Potrzebują ukierunkowanego wsparcia. Dlatego podwajamy fundusz wsparcia gospodarstw domowych do kwoty 1 miliona funtów” – dodał.

Czym jest Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych

Pod koniec września 2021 roku w UK uruchomiono Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych (Household Support Fund) w celu pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Wstępnie budżet funduszu wynosił 500 tys. funtów i miał wspomóc brytyjskie rodziny w okresie zimy. Obejmował on okres od 6 października 2021 r. do 31 marca 2022 r. i był przyznawany przez lokalne samorządy – informuje gazeta Metro.

Kto może korzystać z Funduszu Wsparcia?

Kryteria dostępu do funduszu oraz procedura składania wniosków różni się w zależności od lokalnego samorządu. Wiele z nich oświadczyło, że kwalifikowalność będzie zależeć od zdolności wnioskodawcy do zaspokojenia potrzeb własnych i osób będących na jego utrzymaniu.

Niektóre samorządy postanowiły przeznaczyć połowę środków na rodziny z dziećmi, a pozostałą część na gospodarstwa domowe bez dzieci, w tym osoby mieszkające samotnie.

Kolejnym zmieniającym się kryterium jest wiek. W niektórych przypadkach wystarczy mieć 16 lat, aby zakwalifikować się do wzięcia udziału w programie wsparcia. W innych, fundusz jest przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia.

Wszystkie szczegółowe informacje są zamieszczone na stronach internetowych urzędów gmin miejsca zamieszkania.

Źródłopolishobserver.com, Metro.uk

Tagi: