Przejdź do treści

Filmy i seriale, które MUSISZ obejrzeć, jeśli jesteś fanem „Bridgertonów”!

24/05/2024 19:12 - AKTUALIZACJA 24/05/2024 19:12
Filmy i seriale podobne do Bridgertonów

Seriale i filmy kostiumowe od lat cieszą się ogromną popularnością. „Bridgertonowie” są tego najlepszym przykładem – niedawno swoją premierę miała 1 część 3 sezonu, która zebrała przed ekranami miliony widzów. Sukces serialu zapoczątkował długą serię kolejnych tytułów z historycznym tłem, z których wiele można zobaczyć na Netflixie. Oto kilka dramatów kostiumowych – zarówno filmów, jak i seriali – idealnych dla fanów serialu „Bridgertonowie”!

„Ostatni carowie” – Filmy i seriale podobne do Bridgertonów

17 lipca 1918 roku wielowiekowa historia dynastii Romanowów dobiegła końca. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń we współczesnej historii, a zarazem kulminacja „Ostatnich carów”, sześcioodcinkowego serialu Netflixa, który rekonstruuje historię od momentu koronacji Mikołaja, który zastąpił swojego ojca Aleksandra III w bardzo młodym wieku, aż do jego abdykacji i tragicznej śmierci wraz z rodziną z rąk bolszewików.

„Cesarzowa Sisi”

Kiedy myśli się o cesarzowej Elżbiecie Bawarskiej, znanej również jako „Sissi”, na myśl przychodzą romantyczne filmy z Romy Schneider. Serial Cesarzowa opowiada o jej zaręczynach i małżeństwie z Franciszkiem Józefem, ale przede wszystkim o życiu na dworze w Wiedniu i jej niezbyt idyllicznych relacjach z jego rodziną.

„The Crown”

Serialu The Crown nie trzeba przedstawiać. Historycznie wierne arcydzieło Petera Morgana opowiada historię królowej Elżbiety II i brytyjskiej rodziny królewskiej od 1947 roku. Serial zawiera gwiazdorską obsadę, w której wyróżniają się Claire Foy, Olivia Colman i Helena Bonham-Carter.

„Duma i uprzedzenie”

Oparty na powieści Jane Austen o tym samym tytule, z Keirą Knightley w roli głównej. W tym sentymentalnym filmie pan Bennet ma piękny dom w Hartfordshire, gdzie mieszka z żoną i pięcioma córkami. Wszystko układa się dobrze aż do śmierci pana Benneta. Jedynym sposobem dla dziewcząt na zapewnienie sobie przyszłości jest małżeństwo.
Sprawdź także: Najbardziej romantyczny film w historii? Oto porywająca historia, która skradnie ci serce, do (ponownego) obejrzenia DZIŚ na Netflixie

„Małe kobietki”

Scenarzystka i reżyserka Greta Gerwig (nominowana do dwóch Oscarów w 2018 roku za Lady Bird) nakręciła film oparty zarówno na klasycznej powieści Louisy May Alcott, jak i na jej własnych pismach – wskazuje Netflixmania.it.

„Krew, seks i korona”

Listę zamykamy trzyodcinkowym serialem dokumentalnym – zmysłową, nowoczesną reinterpretacją historii brytyjskiej rodziny królewskiej, która pozwala wejrzeć w życie najbardziej śmiercionośnych, przystojnych i kultowych monarchów w historii.

Źródło: Netflix, IMDb, Corriere della sera

Tagi: