Przejdź do treści

Ma 72 lata i pracuje 5 dni w tygodniu. „Nie da się żyć z państwowej emerytury”

12/04/2024 13:19 - AKTUALIZACJA 12/04/2024 13:19

Emerytka pracuje 5 dni w tygodniu. Eksperci ostrzegają, że osoby w wieku 30 lat mogą nie otrzymać państwowej emerytury (169,50 funtów tygodniowo) przed osiągnięciem wieku 70 lat z powodu „presji” wywieranej na system. Być może będą musieli pracować dłużej, niż się spodziewali. Jednak dla 72-letniej Alison Bibbey z Gloucestershire przejście na emeryturę nie wchodzi w grę, nawet z emeryturą państwową. Emerytka musi pracować pięć dni w tygodniu, aby związać koniec z końcem.

Emerytka pracuje 5 dni w tygodniu

„Nigdy nie wyobrażałam sobie, że będę pracować w wieku 70 lat; jestem naprawdę wdzięczna, że nie jestem tak chora, że muszę przejść na emeryturę, bo gdybym była, naprawdę miałabym kłopoty. Nie wiem, jak mogłabym żyć z państwowej emerytury, dosłownie nie byłoby mnie na to stać.

Prowadzę własną firmę świadczącą usługi sprzątania – teraz zajmuję się administracją i mam kogoś, kto pracuje dla mnie i fizycznie sprząta. Pracuję pięć dni w tygodniu, aby zarobić dodatkowe 500 funtów miesięcznie, których potrzebuję na pokrycie rachunków (chociaż zarabiam więcej)” – mówi 72 latka w rozmowie z Inews.

„Mam to szczęście, że nikt nie może mnie zmusić do przejścia na emeryturę, więc mogę pracować dalej. Nie sądzę, by przejście na całkowitą emeryturę było dla mnie dobre, ale dobrze byłoby wiedzieć, że nie muszę pracować, że mam wybór na tym etapie życia”.

„Nie podoba mi się to poczucie, że praca w wieku 70 lat jest koniecznością. Wyobrażałam sobie, że na emeryturze odpocznę. Mieszkam w domu, który na szczęście jest teraz wolny od hipoteki, ale rosnące rachunki, ceny żywności i paliwa oznaczają, że muszę nadal pracować. W zeszłym roku straciłam też męża, z którym byłam przez 50 lat. Co bym zrobiła, gdybym stała się zbyt chora lub niedołężna, by pracować? Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to to, że gdybym musiała przejść na emeryturę, być może musiałabym przeprowadzić się do pokoju w domu mojej córki, ale to oczywiście nie jest idealne rozwiązanie dla nikogo” – informuje kobieta. >>> Dramat emeryta. Po kilkudziesięciu latach pracy na życie zostaje mu 6 funtów miesięcznie
Źródło: Inews.uk, PolishObserver.com

Tagi: