Przejdź do treści

Ten napój to eliksir młodości. Jedna filiżanka dziennie minimalizuje oznaki starzenia

03/04/2024 10:27 - AKTUALIZACJA 03/04/2024 10:27

Eliksir młodości. Kto wiedział, że wypicie rano tego napoju może przynosić poważne korzyści zdrowotne i przeciwstarzeniowe dla skóry? My nie. Według jednego z dermatologów ma on moc ochrony skóry, zmniejszania wydzielania sebum i minimalizowania fizycznych oznak starzenia.

Eliksir młodości. Dermatolog zaleca, aby pić go codziennie

Aby osiągnąć wymienione efekty należy pić zieloną herbatę. Christine Choi Kim MD, certyfikowany dermatolog z Los Angeles w Stanach Zjednoczonych, ujawniła, że filiżanka zielonej herbaty dziennie jest idealnym dodatkiem do rutynowej pielęgnacji skóry. Zielona herbata jest bogata w silne przeciwutleniacze. Te przeciwutleniacze pomagają neutralizować wolne rodniki w skórze, które są cząsteczkami uszkadzającymi komórki skóry i przyczyniającymi się do przedwczesnego starzenia.

Chroniąc skórę przed stresem oksydacyjnym, zielona herbata może pomóc zachować młody wygląd i zapobiegać powstawaniu zmarszczek. „Ze względu na swój wielopłaszczyznowy charakter, zielona herbata została przebadana pod kątem leczenia różnych schorzeń dermatologicznych” – powiedziała Christine Byrdie.

„Takich jak trądzik, trądzik różowaty, łuszczyca, brodawki wirusowe, a nawet rak skóry. Jest naprawdę odpowiedni dla większości rodzajów skóry, chyba że masz znaną nadwrażliwość na zieloną herbatę”. Dodała również, że ma również moc zmniejszania przebarwień i szorstkiej tekstury na twarzy. Oprócz picia, można nawet przecierać twarz schłodzonymi torebkami zielonej herbaty, aby czerpać maksymalne korzyści z jej liści.

Christine wspomniała również o galusanie epigalokatechiny (EGCG) – związku zawartym w zielonej herbacie, który ma właściwości przeciwzapalne. EGCG może pomóc zmniejszyć stan zapalny skóry, dzięki czemu jest korzystny w przypadku stanów takich jak trądzik, trądzik różowaty i egzema. Nie oznacza to jednak, że należy porzucić inne produkty do pielęgnacji skóry.

Christine promowała pielęgnację skóry polegającą na oczyszczaniu, ochronie, korygowaniu i nawilżaniu. Upewnij się, że używasz filtra SPF… nawet w pochmurne dni – radzi. Zalecała stosowanie filtrów SPF30 i wyższych każdego ranka po nawilżeniu skóry, aby uzyskać maksymalne korzyści przeciwstarzeniowe.
Czytaj także: Czy picie wody z cytryną ma korzyści dla zdrowia? Ekspert rozwiewa wątpliwości
Źródło: The Sun, PolishObserver.com

Tagi: