Przejdź do treści

Zrób sam ekologiczny płyn do mycia okien. Użyj tych 3 składników i przygotuj doskonały środek czyszczący

10/05/2023 16:24 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05
Ekologiczny płyn do mycia okien z 3 składników

Ekologiczny płyn do mycia okien z 3 składników. Coraz więcej osób świadomie stara się odejść od trujących substancji i wybiera naturalne środki do czyszczenia. Ten płyn do mycia okien możesz zrobić samodzielnie. Potrzebne są tylko 3 składniki, które każdy z nas ma w domu.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Podczas wiosennych porządków możesz zarazić się hantawirusem. Nie ma na niego leków

Wszyscy znają ten problem. Brudne okna do zmora niejednej gospodyni. Deszcz, pyłki lub drobny kurz osadza się z łatwościa na szybach. Tym płynem możesz umyć także lustro w łazience. Ten wysoce skuteczny środek do mycia okien przygotowany jest jedynie z 3 składników, które prawdopodobnie masz w swoim domu. PRZECZYTAJ: Proste triki, dzięki którym zużyjesz mniej prądu podczas gotowania

Nawet ci, którzy nie przywiązują dużej wagi do czystości, prędzej czy później będą musieli wyczyścić szklane powierzchnie w swoim domu. W każdym gospodarstwie domowym używamy wielu środków do czyszczenia. Niezależnie od tego, czy jest to płyta ceramiczna, blat kuchenny, okno, lustro, toaleta czy armatura prysznicowa – błędne jest przekonanie, że potrzebujemy dziesiątek specjalnych środków do czyszczenia. Oto jak w łatwy sposób zrobić własny środek czyszczący do szklanych powierzchni. Przeczytaj: Genialna sztuczka babci. Mało kto zna ten skuteczny i naturalny środek na komary

Ten środek stosowany jest przede wszystkim do mycia szyb i luster. Można go jednak używać również do czyszczenia płyt ceramicznychfrontów szafek kuchennych i wielu innych powierzchni, które wymagają czyszczenia bez pozostawiania smug. >>> Te rośliny odstraszają kleszcze. Dzięki nim uchronisz swój ogród

Ekologiczny płyn do mycia okien z 3 składników

Ponieważ bardzo łatwo jest samodzielnie wykonać ten płyn do mycia szyb używając 3 składników, nie ma już potrzeby kupowania trujących środków w supermarkecie. Przepis na ten płyn jest bardzo prosty, a sam środek jest przyjazny dla środowiska.

Podczas gdy konwencjonalne środki do czyszczenia powierzchni szklanych często zawierają środki powierzchniowo czynnealkoholsubstancje zapachowekonserwantybarwniki, a czasem nawet mikrodrobiny plastiku, domowa mieszanka wymaga tylko 3 składników. Do jej wykonania potrzebujesz:

  • Wody
  • Octu
  • Cytryny

Te 3 składniki umożliwiają czyszczenie bez pozostawiania smug i zapewnią lśniące powierzchnie. Ocet nie tylko rozpuszcza kamień i brud, ale także zapobiega powstawaniu smug. Cytryna natomiast działa odkażająco i zapewni na długo świeży zapach.

Jak przygotować ekologiczny płyn do mycia okien z 3 składników

Do przygotowania naszego płynui, najlepiej użyć pustej butelki ze spryskiwaczem. Pozwala to na łatwe dozowanie i aplikację nowego środka czyszczącego. Alternatywnie możesz użyć dowolnego innego naczynia. Mieszanka powinna składać się z następujących ilości:

  • 250 ml wody
  • 250ml białego octu
  • 2 cytryny

Powinieneś zacząć od wyciśnięcia soku z cytryny. Nie zapomnij o przefiltrowaniu. W ten sposób usuniesz miąższ i pestki. Następnie dodaj wodę i ocetwstrząśnij miksturą i odstaw na kilka minut. Przed użyciem pamiętaj o ponownym wymieszaniu.

Skuteczna i przyjazna dla środowiska alternatywa

Przyjazna dla środowiska alternatywa środka do czyszczenia powierzchni szklanych działa dobrze i jest bardzo szybka w przygotowaniu. Należy jednak pamiętać, że kwas zawarty w naszym domowym płynie do mycia szyb może uszkodzić gumowe uszczelki w oknach i drzwiach, należy je ominąć lub wytrzeć do sucha natychmiast po umyciu.

źródło: InFranken, LifeisGreen.pl