Przejdź do treści

Ekologiczne i tanie podróżowanie po Niemczech. Oto najpiękniejsze trasy za 49 euro

08/05/2023 15:39 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05
Ekologiczne i tanie podróżowanie po Niemczech

Ekologiczne i tanie podróżowanie po Niemczech. Za jedyne 49 euro miesięcznie można teraz podróżować po Niemczech bez ograniczeń komunikacją dalekobieżną i regionalną. Oto najpiękniejsze trasy. 
PRZECZYTAJ TAKŻE: Pestycydy w truskawkach. Tych owoców nie należy kupować

Ekologiczne i tanie podróżowanie po Niemczech

Jeśli w Europie jest kraj, w którym można podróżować tanio i ekologicznie, to są to Niemcy. Od 1 maja zaczął obowiązywać tam Deutschlandticket. Umożliwia korzystanie z lokalnych i regionalnych środków komunikacji miejskiej w komfortowy, wygodny i przyjazny dla klimatu i środowiska sposób. 

Za jedyne 49 euro miesięcznie można podróżować po całych Niemczech dzięki doskonałej sieci połączeń kolejowych i komunikacji miejskiej. Dzięki temu można zwiedzić Niemcy wszerz i wzdłuż. Deutschlandticket wyróżnia się tym, że jest imiennym miesięcznym biletem. Można go także zakupić również na stronie internetowej Deutsche Bahn lub poprzez bezpłatną aplikację DB Navigator.

Liczba przejazdów jest nieograniczona i są one możliwe pociągami (w drugiej klasie), autobusami, metrem i innymi środkami komunikacji miejskiej, lokalnej i regionalnej (ale z wyłączeniem autobusów i pociągów dalekobieżnych typu EuroCity, InterCity i InterCityExpress).

Tańszy bilet miesięczny można zakupić do 20 dnia każdego miesiąca na kolejny miesiąc, przy czym istnieje możliwość bezpłatnego anulowania automatycznego odnowienia do jednego dnia przed upływem terminu ważności. Ponadto w maju i czerwcu osoby, które kupią Deutschlandticket za pośrednictwem aplikacji, otrzymają kupon o wartości 10 euro do wykorzystania na wypożyczenie roweru Deutsche Bahn.

Najpiękniejsze trasy w Niemczech z biletem Deutschlandticket

Podróżowanie pociągiem po Niemczech może być naprawdę ogromnym przeżyciem. Za każdym zakrętem czeka na nas nowy widok na lasy, góry i jeziora, na wsie i miasta, zakłady przemysłowe, gospodarstwa rolne i wiadukty.

Jednotorowa linia kolejowa przez bawarskie i tyrolskie Alpy – Mittenwaldbahn, znana również jako Karwendelbahn, łączy Mittenwald z Innsbruckiem. Na trasie pociąg przechodzi przez 16 tuneli oraz 18 wysokich mostów i wiaduktów o pięknych nazwach tj. Finstertal-Viadukt, Kaiserstand- i Gurgelbach-Viadukt.

Dzikie i romantyczne krajobrazy wzdłuż Weißen Elster można wspaniale zwiedzać pociągiem. Z Gery w Turyngii, Elstertalbahn jedzie przez saksońskie Vogtland aż do Chebu w Czechach. Linia kolejowa, która została otwarta w 1875 roku, obejmuje 30 stacji kolejowych, osiem tuneli i 30 większych mostów.

Od Radolfzell z przesiadką w Friedrichshafen do Lindau. Bodenseegürtelbahn łączy miasta północnego brzegu Jeziora Bodeńskiego. Na 74-kilometrowej trasie można podziwiać piękne widoki na największe niemieckie jezioro śródlądowe. Ale także na winnice, pola i łąki, urocze miasteczka czy zamek Salem. W pogodny dzień można zobaczyć z horyzontu zaśnieżone szczyty Alp.

Höllentalbahn to linia kolejowa przebiegająca przez Schwarzwald, prowadząca z Freiburga do Donaueschingen. Na odcinku między Himmelreich i Hinterzarten linia pokonuje 400-metrowe nachylenie w ciągu zaledwie 12 kilometrów. Czyni ją przez to jedną z najbardziej stromych linii kolejowych w Niemczech.

Nationalparkbahn Sächsische Schweiz i Fichtelbergbahn to dwie linie kolejowe, które przejeżdżają przez dwa parki narodowe w Niemczech i Czechach. Są nimi Park Narodowy Saskiej Szwajcarii i Park Narodowy Czeskiej Szwajcaria.

Źródło: ADAC, LifeisGreen.pl