Przejdź do treści

DWP uzyska dostęp do twojego konta bankowego w ramach zwalczania oszustw

19/12/2023 11:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03
dwp skontroluje rachunki bankowe

DWP skontroluje rachunki bankowe w Wielkiej Brytanii. Brytyjskie Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) ogłosiło plany kontroli rachunków bankowych osób pobierających świadczenia. Celem tego działania jest identyfikacja przypadków nadużyć i oszustw związanych z zasiłkami. Dowiedz się, które rachunki bankowe DWP będą poddane pierwszej analizie.
przeczytaj też: O co mogę się ubiegać, gdy mam dziecko? Pełna lista świadczeń dla osób wychowujących dzieci w UK

DWP uzyska dostęp do rachunków bankowych 

Departament Pracy i Emerytur może wkrótce otrzymać nowe uprawnienia do monitorowania rachunków bankowych w ramach działań przeciwko oszustwom. Zgodnie z informacjami portalu mirror.co.uk, Katherine Green, dyrektor generalna DWP ds. polityki i wdrażania rynku pracy, wyjaśniła, że wdrożenie rządowego planu przeciwdziałania nadużyciom finansowym, ogłoszonego w maju 2022 r., ma na celu rozwiązanie problemu oszustw o wartości prawie 9 miliardów funtów. Nowe uprawnienia umożliwią brytyjskiemu rządowi skuteczniejsze zwalczanie oszustw i nadużyć finansowych. Katherine Green podkreśliła, że nie planuje się bezpośredniego dostępu do rachunków bankowych obywateli, lecz departament będzie mógł prosić o zbiorcze dane od instytucji finansowych, takich jak banki, w przypadku podejrzenia wystąpienia oszustw lub błędów. czytaj dalej pod zdjęciem.

dwp skontroluje rachunki bankowe

DWP skontroluje rachunki bankowe pobierających Universal Credit

Statystyki wykazują, że najwięcej przypadków nadużyć ma miejsce w ramach systemu świadczeń Universal Credit. Katherine Green wyjaśniła, że na obecnym etapie nie planuje się sprawdzania konkretnych kont emerytów, skupiając się głównie na przypadkach oszustw związanych z zasiłkiem Universal Credit. Zaznaczyła, że uzyskiwanie dostępu do rachunków dotyczących emerytur nie stanowi obecnie priorytetu. Departament Pracy i Emerytur (DWP) skoncentruje się w pierwszej kolejności na sprawdzeniu kont bankowych osób pobierających zasiłek Universal Credit aby zweryfikować czy zgromadzone oszczędności nie przekraczają ustalonych limitów.
przeczytaj koniecznie: Dostałeś Migration Notice przed Świętami? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość
źródło: mirror.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: