Przejdź do treści

Dramat z bronią w kokpicie samolotu: Pilot groził zastrzeleniem kapitana lotu Delta Airlines

03/11/2023 12:17 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08

USA: Dramat z bronią w kokpicie samolotuW trakcie lotu amerykańskich linii lotniczych Delta Airlines doszło do dramatycznej sytuacji w kokpicie. Drugi pilot zagroził, że zastrzeli kapitana, jeśli samolot zostanie przekierowany z powodu nagłego wypadku medycznego na pokładzie.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Pilne wycofanie kropli do oczu. Stosowanie ich może prowadzić nawet do utraty wzroku

Dramat z bronią w kokpicie samolotu

W tym czasie Dunn był pierwszym oficerem Delta Airlines i członkiem programu Federal Flight Deck Officer amerykańskiej Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA). „Federalni oficerowie pokładowi to piloci linii lotniczych, którzy są upoważnieni przez TSA do posiadania broni podczas amerykańskich lotów krajowych. Przechodzą oni specjalne szkolenie i są wyposażeni w broń wydaną przez TSA do obrony kokpitu w przypadku próby porwania.
>>> USA: Mężczyzna dziedziczy 30 milionów i zostaje śmiertelnie otruty. Podejrzaną jest jego partnerka

Akt oskarżenia wobec pilota

Lot, którego trasa wciąż nie została udostępniona przez władze USA, odbył się 22 sierpnia 2022 r. Jednak dopiero teraz wielka ława przysięgłych w Utah oskarżyła drugiego pilota Jonathana Dunna. Według aktu oskarżenia, Dunn został oskarżony o napaść i zastraszanie członka załogi samolotu przy użyciu niebezpiecznej broni. Kapitan chciał wylądować na najbliższym lotnisku ze względu na nagły wypadek medyczny pasażera, ale Dunn wyciągnął broń, grożąc, że zastrzeli kapitana, jeśli ten zmieni kurs. Kapitan zdołał spokojnie odwieść go od użycia broni i bezpiecznie wylądować. Nie wiadomo, czy incydent miał miejsce na planowanym lotnisku.

Amerykańska Administracja Bezpieczeństwa Transportu potwierdziła ten niebezpieczny incydent. Delta Airlines potwierdziły, że Dunn nie pracuje już dla nich, ale odmówiły dalszych komentarzy do czasu zakończenia dochodzenia. Dunn może zostać skazany do 20 lat więzienia. Źródło: bild.de PolishObserver.com

Tagi: