Przejdź do treści

Sekretny trik, którego nie powstydziłby się nawet hydraulik. Tym sposobem w mgnieniu oka odetkasz zatkany odpływ

22/03/2024 16:00
domowy sposób na zatkany odpływ

W drogeriach i supermarketach można znaleźć wiele produktów do udrożniania odpływów. W większości przypadków środki te zawierają jednak agresywne chemikalia, które są szkodliwe nie tylko dla uszczelek i rur, ale również dla zdrowia i środowiska. Warto więc znaleźć inne rozwiązanie. Ten domowy sposób na zatkany odpływ to sekret wielu hydraulików. Dzięki niemu pozbędziesz się problemu nie tracąc przy tym pieniędzy.

W sklepach często spotykamy produkty do udrożniania odpływów, ale większość z nich zawiera silne chemikalia, które mogą uszkodzić rury i są szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Zamiast tego, lepiej używać zwykłego płynu do mycia naczyń, który jest tańszy, mniej szkodliwy i równie skuteczny. To sekret wielu hydraulików.

Domowy sposób na zatkany odpływ

Poniższa sztuczka jest często stosowana przez hydraulików i stanowi tanią alternatywę dla ostrych środków do udrażniania rur ze sklepowych półek.

Aby odetkać odpływ domowym sposobem, wykonaj następujące kroki:

  • Wlej pół butelki standardowego domowego płynu do mycia naczyń bezpośrednio do odpływu.
  • Zatkaj odpływ korkiem lub wyreguluj korek tak, aby na razie do odpływu nie dostawała się woda.
  • Teraz pozwól zlewozmywakowi napełnić się gorącą wodą.
  • Poluzuj korek, aby cała gorąca woda mogła spłynąć do odpływu. Uwaga: uważaj na gorącą wodę i użyj widelca lub innego sztućca do usunięcia korka dla własnego bezpieczeństwa.

Ważne: Po spuszczeniu wody odpływ nie zostanie od razu udrożniony. Usunięcie zatoru i spuszczenie wody zajmuje zwykle kilka minut.

Ta metoda jest powszechną i prostą sztuczką na szybkie odblokowanie odpływu stosowaną przez hydraulików. Jeśli jednak nie widzisz poprawy nawet po kilku godzinach, zawsze powinieneś zadzwonić do specjalisty. Będzie on w stanie doradzić i odpowiednio pomóc.
Czytaj także: Rób to raz w miesiącu, a twoja zmywarka będzie wolna od kamienia

Aby zapobiec zatorom w przyszłości, zalecamy używanie sitka do odpływu. Zapobiegnie to przedostawaniu się włosów i innych pozostałości do rur. Źródło: CHIP.de, PolishObserver.com