Przejdź do treści

Winter Fuel Payment: Rząd wypłaci pomoc na ogrzewanie do 600 funtów!

05/12/2023 14:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03
Dodatek do ogrzewania Winter Fuel Payment

Dodatek do ogrzewania Winter Fuel Payment w UK. Brytyjski rząd przygotował świadczenie w wysokości od 250 do 600 funtów, aby pomóc mieszkańcom opłacić rachunki za energię tej zimy. Dowiedz się, kto jest uprawniony do tak zwanego Winter Fuel Payment, czyli dodatku do ogrzewania i jakie warunki trzeba spełnić aby go otrzymać. 
przeczytaj także: Wszystkie benefity, które możesz otrzymać w UK. Pełna lista świadczeń i kluczowe daty dla twoich finansów w grudniu

Dodatek do ogrzewania w UK – Kto otrzyma Winter Fuel Payment? 

Dodatek jest adresowany do emerytów. Aby zakwalifikować się do Winter Fuel Payment (WFP), musisz być osobą urodzoną się przed 25 września 1957 r.. Ponadto musisz wykazać, że mieszkałeś w Wielkiej Brytanii przez co najmniej jeden dzień w tygodniu od 18 do 24 września 2023 r. Jest to tzw. „tydzień kwalifikacyjny”. Płatności będą dokonywane automatycznie na to samo konto, na które wpłacana jest emerytura. Osoby, które otrzymały Winter Fuel Payment w zeszłym roku, powinny otrzymać je ponownie w tym roku. Ważne jest również, aby pamiętać, że pieniądze mogą być wykorzystane w dowolny sposób, nie tylko na rachunki za energię. Czytaj dalej pod zdjęciem.

dodatek do ogrzewania Winter Fuel Payment

Kto nie musi składać wniosku

Świadczenie otrzymują automatycznie wszystkie osoby pobierające państwową emeryturę, zamieszkujące na terenie Wielkiej Brytanii. Nie muszą składać wniosku, także osoby otrzymujące m.in. takie świadczenia jak zasiłek emerytalny czy pielęgnacyjny, zasiłek na niezależność osobistą (PIP), zasiłek dla opiekunów,  zasiłek dla osób niepełnosprawnych (DLA) czy zasiłek z tytułu niezdolności do pracy.
przeczytaj koniecznie: Znajdź pracę lub stracisz zasiłek – nowe zasady w UK

Jak złożyć wniosek o dodatek do ogrzewania?

Jak podaje portal DailyRecord.co.uk osoby, które nie spełniają kryteriów kwalifikacyjnych lub mieszkają za granicą, będą musiał złożyć wniosek pocztą. Dane adresowe znajdują się na GOV.UK. Można zrobić też to telefonicznie pod numerem 0800 731 0160 .Linie są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 . Przed wykonaniem połączenia należy przygotować swój numer ubezpieczenia społecznego, dane bankowe lub dane kasy oszczędnościowej oraz datę zawarcia związku małżeńskiego (jeśli dotyczy).
przeczytaj także: Rusza wypłata Cold Weather Payment, czyli „dodatku od zimnej pogody”. Sprawdź czy też go otrzymasz
źródło: DailyRecord.co.uk, Polishobserver.com