Przejdź do treści

Darmowy dostęp do Internetu w całym Londynie? Już wkrótce może to być możliwe!

12/01/2024 12:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03

Darmowy Internet w Londynie: Burmistrz Londynu Sadiq Khan rozpoczął konsultacje, w wyniku których miasto może otrzymać jedną rozległą sieć Wi-Fi o otwartym dostępie. Oznacza to, że zarówno londyńczycy, jak i odwiedzający będą mogli uzyskać dostęp do Internetu w dowolnym miejscu w stolicy. Nie będzie już konieczności rejestrowania się do niezliczonych różnych sieciach.
CZYTAJ TAKŻE: Microsoft doda przycisk „Copilot” do klawiatur, aby przywołać asystenta AI

Darmowy Internet w całym Londynie

W Londynie nie trzeba daleko szukać, by natknąć się na darmowe Wi-Fi. Wiele sklepów, restauracji, pubów, muzeów i węzłów komunikacyjnych ma publicznie dostępną sieć. Nawet jeśli te połączenia są często nieco powolne lub ich dostępność jest utrudniona, ułatwiają one poruszanie się po mieście zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Jednak możliwe, że wkrótce będzie można jeszcze łatwiej uzyskać darmowe Wi-Fi w stolicy.

Konsultacje odnośnie tej innowacji są w toku. Biuro burmistrza Londynu twierdzi, że Wi-Fi w całym mieście może przynieść szereg korzyści. Na przykład może to okazać się pomocne w poruszaniu się po mieście czy zwiększyć ilość pracowników zdalnych w stolicy. Komentując projekt, Khan powiedział: „Chcę, aby każdy londyńczyk i odwiedzający miał jak najlepsze możliwości. A w naszym zintegrowanym świecie oznacza to dostęp do szybkiego, niezawodnego i niezakłóconego dostępu do Internetu„. Źródło: timeout.com PolishObserver.com

Tagi: