Przejdź do treści

Nie wyrzucaj starego iPhona! Oto, co możesz z nim jeszcze zrobić 

19/10/2023 19:00 - AKTUALIZACJA 25/02/2024 09:04
co zrobic ze starym iphone

Co zrobić ze starym iPhonem lub iPadem? Wcale nie musisz pozbywać się swojego kilkuletniego urządzenia, kiedy wymienisz je na nowszy model. Oto kilka ciekawych sposobów, jak dać mu drugie życie. 

Domowy monitoring

Przy pomocy odpowiednich aplikacji stary sprzęt możesz zamienić w domowy monitoring. Przyda się do pilnowania małych dzieci lub zwierząt. Wystarczy umieścić urządzenie w miejscu z dobrą widocznością i podłączyć je do ładowania. Potrzebne jest tylko urządzenie z systemem iOS 6 lub nowszym, oczywiście, im nowszy model- tym lepszy obraz kamery.
Czytaj także: Ostrzeżenie przed popularną aplikacją zakupową. Korzysta z niej 1/3 Polaków

Zrób z iPada czytnik 

Świetna opcja dla książkowych moli oraz fanów komiksów. Jeśli nie chcesz inwestować w zakup nowego czytnika, możesz w tym celu wykorzystać starego iPhona lub iPada. Poszukaj aplikacji pozwalającej na kupno cyfrowych książek, lub poświęć chwilę na znalezienie wymarzonych lektur w przeglądarce.

Sterowanie telewizorem 

Nieużywany iPad może posłużyć także jako…pilot! Wiele serwisów streamingowych, takich jak Netflix czy Hulu, obsługuje przesyłanie treści z iPada do urządzenia streamingowego, smart TV lub komputera. Ułatwia to płynne przejście do innego ekranu w razie potrzeby.
Sprawdź: Pilne ostrzeżenie dla użytkowników telefonów z Androidem. Jeśli masz ten smartfon, usuń natychmiast te 5 aplikacji

Prezent dla dzieci lub dziadków

Nawet modele sprzed paru lat znajdą nowe zastosowanie, chociażby jako prezent. To świetna opcja jako podarunek dla babci lub dziadka, aby mogli oni widzieć cię częściej, np. na rozmowie video. Wystarczy dobrze ich przeszkolić i możecie cieszyć się sobą nawet na odległość. Drugą opcją jest podarowanie starego iPhona lub iPada młodszym członkom rodziny, które w końcu i tak poproszą o elektroniczny gadżet.
Źródło: eu.usatoday.com, PolishObserver.com