Przejdź do treści

Ciche pożeracze energii w twoim domu. Pobierają prąd nawet, gdy są wyłączone

05/04/2024 22:08 - AKTUALIZACJA 05/04/2024 22:08

Ciche pożeracze energii w twoim domu. Chcesz zmniejszyć rachunki za prąd i emisję dwutlenku węgla? Jedno z kont na TikToku Bloomberga, Bloomberg Originals (@bloombergoriginals), udostępniło prosty hack, który może pomóc w obu przypadkach.

Ciche pożeracze energii w twoim domu

Jak wyjaśniono w filmie, wiele urządzeń i urządzeń w domu nadal pobiera niewielką ilość energii, nawet gdy są wyłączone. Ta moc w trybie czuwania, często nazywana „energią wampira”, podstępnie zwiększa miesięczne koszty mediów.

Aby pokonać te wampiry energetyczne, Bloomberg Originals sugeruje odłączanie urządzeń takich jak komputery stacjonarne, konsole do gier i ekspresy do kawy, gdy nie są one aktywnie używane.

„Istnieją urządzenia, które przyczyniają się do jakości naszego życia, takie jak system wodny i nasze bezpieczeństwo, takie jak system bezpieczeństwa, które są trudne do odłączenia, a czasem nawet niebezpieczne” – zauważa narrator filmu. „Ale bycie bardziej świadomym tego, co masz podłączone i pracujące na biegu jałowym, może zaoszczędzić pieniądze, a także pomóc środowisku.

„Rzeczy takie jak komputer stacjonarny, konsola do gier i ekspres do kawy zużywają minimalną ilość energii, gdy nie są używane, ale to się sumuje”.
>>> Rachunki za energię niższe nawet o 57%. Wystarczy drobna zmiana podczas prania

Zwiększają twoje rachunki nawet o 10%

Każda odrobina zmarnowanej energii sumuje się w czasie – zarówno dla Twojego portfela, jak i planety. Amerykański Departament Energii szacuje, że energia tych „wampirów” odpowiada za 10% zużycia energii elektrycznej przez przeciętne gospodarstwo domowe.

Wyeliminowanie tego kosztownego marnotrawstwa może obniżyć roczny rachunek za media o 100 USD lub więcej. Biorąc pod uwagę, że Amerykanie wydają około 1600 dolarów rocznie na samą energię elektryczną, oszczędności te nie są niczym nadzwyczajnym.

Co więcej, zmniejszenie zużycia energii w trybie czuwania oznacza przede wszystkim mniej brudnej energii do spalenia. Łącznie, energia wampirów pochłania prawie 64 miliardy kilowatogodzin każdego roku w Stanach Zjednoczonych i uwalnia 44 miliony ton metrycznych (48,5 miliona ton) dwutlenku węgla do atmosfery. Wbicie kołka w jego serce to prosty sposób, w jaki wszyscy możemy pomóc w zapoczątkowaniu chłodniejszej i czystszej przyszłości.

Oprócz odłączania zasilania, inwestowanie w inteligentne listwy zasilające i energooszczędne urządzenia może pomóc w jeszcze większym ograniczeniu zużycia energii (i rachunków).
Źródło: Thecooldown.com, PolishObserver.com