Przejdź do treści

Błąd w banku pozwolił na wypłaty z pustych kont. Klienci czuli się jak w raju

17/08/2023 17:00 - AKTUALIZACJA 26/10/2023 11:01
Błąd w aplikacji Bank of Ireland. Klienci wypłacali pieniądze nawet z pustego konta

Błąd w aplikacji Bank of Ireland. Przez pewien czas klienci banku, którzy mieli niewystarczającą ilość gotówki, mogli uzyskać dostęp do środków. W wyniku tego błędu, osoby oczekujące w długich kolejkach do bankomatów, mogły wypłacić pieniądze nawet z konta, które było w rzeczywistości puste
Czytaj także: Parkowania na chodnikach w UK: Nie wszędzie jest dozwolone, kierowcom grożą mandaty

Z powodu awarii w aplikacji internetowej Bank of Ireland, klienci, którzy faktycznie nie mieli dostępnych środków na swoich kontach, nagle uzyskali możliwość przesyłania pieniędzy – donosi dziennik „Irish Independent”. Według raportu, usterka systemu umożliwiła klientom dokonywanie transferów pieniężnych poprzez aplikację bankową. Spowodowało to wyjątkowo długie kolejki przy bankomatach w Dublinie, Limerick oraz innych regionach kraju, z powodu błędnego przekonania ludzi o otrzymywaniu darmowych środków. W Dundalk sytuacja była na tyle krytyczna, że konieczne stało się zaangażowanie policji w kontrolę tłumów.

Błąd w aplikacji Bank of Ireland. Można było wypłacać pieniądze z pustego konta

Zgodnie z relacją dziennika „Irish Independent”, niektórzy klienci otrzymali nawet kwoty sięgające 1000 euro, mimo że dzienny limit wypłat wynosi 500 euro.

Późnym wieczorem, bank poczuł się zobowiązany poinformować klientów, że mimo przekroczenia normalnych limitów kwotowych podczas wykonywania przelewów lub wypłat, pieniądze zostaną zdeponowane z ich kont. Niemniej jednak, obecnie klienci nie są w stanie sprawdzać sald swoich kont. Bank zaapelował, aby nie podejmować żadnych wypłat ani przelewów, jeśli istnieje ryzyko przekroczenia limitu.

Już po południu tego samego dnia bank przyznał, że wystąpił problem z aplikacją. Późnym wieczorem we wtorek, bank ogłosił, że pracuje nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu i przeprosił za ewentualne kłopoty. Niemniej jednak, największe wyzwanie będzie teraz przed samym bankiem, który będzie musiał nie tylko naprawić błąd w systemie, ale także uporządkować powstały „bałagan”.

Der Spiegel, PolishObserver.com

Tagi: