Przejdź do treści

5 najlepszych atrakcji w pobliżu Jeziora Bodeńskiego. Każdy musi o nich wiedzieć!

14/07/2023 15:33 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05

Idylliczne promenady nad jeziorem, tętniące życiem miasta kulturowe, naturalna panorama w swojej krasie – i Jezioro Bodeńskie w samym środku. Z powierzchnią 536 km² jest to największe niemieckie jezioro. Region Jeziora Bodeńskiego położony jest u podnóża Alp, pomiędzy Niemcami, Austrią i Szwajcarią. Wokół jeziora rozciągają się ośrodki wypoczynkowe z pięknymi plażami, zabytkami i obszarami przyrodniczymi. Oto 5 najlepszych atrakcji, które czekają na Ciebie w pobliżu Jeziora Bodeńskiego.
Sprawdź: 3 piękne plaże w Niemczech, które znajdują się blisko granicy z Polską

1. Zamek Salem – prawdziwy zamek marzeń

Zamek Salem leży pośrodku rozległego parku i ogrodu. W tym pięknym barokowym zamku mieści się znana szkoła z internatem. Nie stanowi ona jednak żadnej przeszkody dla chcących zwiedzić to miejsce.
Oto, jaką ofertę proponuje zamek dla turystów:
– W każdą niedzielę o godz. 15:00: wycieczka dla dzieci i rodzin „Śladami białych mnichów”.
– Codziennie o godz. 11:00: Zwiedzanie piwnicy winnej, klasztoru z jadalnią mnichów, krużganków i kościoła (w tym degustacja wina).
– Indywidualne zwiedzanie terenu zamku z audioprzewodnikiem

2. Półwysep Mettnau

Jeśli planujesz wakacje nad Jeziorem Bodeńskim, zdecydowanie powinieneś uwzględnić kolejną turystyczną propozycję. Dla wielu osób półwysep Mettnau jest jedną z najpiękniejszych atrakcji nad Jeziorem Bodeńskim i to nie tylko dla ornitologów kochających ptaki. Duża część półwyspu Mettnau jest bowiem chroniona, ponieważ jest to jedno z najważniejszych lęgowisk ptaków wodnych w regionie. Ze stacji ornitologicznej można nawet obserwować i podziwiać różnorodność ptaków.
Idylliczny półwysep Mettnau ma zaledwie 3,5 kilometra długości, lecz jego rozległe parki sprawiają, że jest to jedno z najprzyjemniejszych i najspokojniejszych miejsc w regionie Jeziora Bodeńskiego. Pośrodku leży urokliwy Scheffel-Schlösschen, którego koniecznie trzeba odwiedzić.

3. Kościół pielgrzymkowy Birnau

Bez wątpienia kościół pielgrzymkowy w Birnau jest jednym z najpiękniejszych celów wycieczek nad Jeziorem Bodeńskim. Wspaniały i bogato zdobiony kościół został zbudowany około 1750 roku. Nie można przegapić jego wyjątkowego wnętrza, które zostało zaprojektowane w stylu szwabskiego baroku. W kościele znajduje się dziesięć niezwykłych starych zegarów, w tym trzy piękne zegary słoneczne i fascynujący zegar księżycowy. Widok z placu kościelnego na jezioro i Alpy zapiera dech w piersiach – to wyjątkowa panorama.
>>> 5 darmowych atrakcji w Berlinie. Tych miejsc w stolicy Niemiec nie możesz przegapić!

4. Wodospad na Renie

Nad Jeziorem Bodeńskim jest wiele zabytków wartych zobaczenia, ale naturalny spektakl wodny jest czymś, co zachwyci każdego turystę. Wodospad na Renie jest największym wodospadem w Europie w Neuhausen! Na wysokości trzynastu metrów Ren z rykiem spada tu po skałach do Jeziora Bodeńskiego. Niesamowite 373 metry sześcienne wody wpływają do jeziora w każdej sekundzie. Fascynujący naturalny spektakl wodospadów Renu można podziwiać z dwóch platform widokowych lub z łodzi.
Bardzo blisko wodospadów Renu znajduje się również zamek Wörth. To potężny zamek w stylu renesansowym, który również warto odwiedzić.

Wodospad na Renie

5. Affenberg Salem – Małpia Góra Salem

To wspaniała atrakcja nie tylko dla najmniejszych turystów. Każdy jest tutaj pod wrażeniem naszych uroczych przodków. To 20-hektarowy las, w którym żyje i swobodnie się przechadza 200 makak berberyjskich. Z pewnością nigdy nie byłeś tak blisko małp, jak w Affenberg Salem, ponieważ urocze małpki można obserwować podczas 600-metrowego spaceru po wybiegu, a nawet karmić je specjalnie przygotowanym małpim popcornem. Warto też zaznaczyć, że jest to jednocześnie największy w Niemczech wybieg dla małp na świeżym powietrzu.

Źródło: travelcircus.de, PolishObserver.com