Przejdź do treści

4 przyprawy, które obniżają ryzyko choroby Alzheimera i poprawiają zdrowie mózgu

17/04/2024 17:00

4 najlepsze przyprawy dla twojego zdrowia psychicznego. Aby zachować dobre zdrowie mózgu, ważne jest, aby priorytetowo traktować aktywność fizyczną, pożywną dietę i ogólne samopoczucie. Wraz z wiekiem w mózgu zachodzą naturalne zmiany, które wpływają na pamięć, funkcje poznawcze, nastrój i koncentrację. Dlatego jedną ze skutecznych metod poprawy zdrowia mózgu i zapobiegania chorobie Alzheimera jest spożywanie pokarmów wzmacniających mózg. Eksperci ds. zdrowia zidentyfikowali cztery popularne przyprawy, które mogą poprawić zdrowie mózgu.

4 najlepsze przyprawy dla twojego zdrowia psychicznego

  • Imbir jest nie tylko korzystny dla zdrowia układu trawiennego, ale ma również silne właściwości dla zdrowia mózgu. Dzięki bogactwu fitochemikaliów, imbir służy jako tarcza ochronna przed stresem oksydacyjnym.
  • Kurkuma to przyprawa bogata w składniki odżywcze. Jej główny składnik, kurkumina, posiada właściwości neuroprotekcyjne, które chronią ostrość mózgu. Kurkuma pomaga w poprawie funkcji pamięci, zmniejszeniu mgły mózgowej i zwiększeniu zdolności poznawczych.
  • Cynamon to tradycyjna przyprawa bogata w przeciwutleniacze, które hamują gromadzenie się białek w mózgu związanych z chorobą Alzheimera i Parkinsona. Oprócz wspierania procesu uczenia się i tworzenia pamięci poprzez wspomaganie neuronów w tworzeniu nowych połączeń, wysoka zawartość przeciwutleniaczy w przyprawie chroni mózg przed niekorzystnymi skutkami stresu.
  • Czarny pieprz, jedna z najczęściej używanych przypraw na świecie, jest również doskonałą przyprawą dla zdrowia mózgu. Głównym składnikiem leczniczym czarnego pieprzu jest piperyna, która charakteryzuje się wysokim poziomem przeciwutleniaczy. Przeciwutleniacze te chronią zdrowe komórki mózgowe przed uszkodzeniem. Co więcej, czarny pieprz poprawia funkcje poznawcze i pamięć poprzez aktywację szlaków chemicznych w mózgu.
    Przeczytaj także: Dodaj tę przyprawę do kawy. Efekt może być zbawienny dla Twojego zdrowia
    Źródło: Express, PolishObserver.com
Tagi: