Przejdź do treści

12-latka oblała kwasem dziewczynkę na placu zabaw. Podżegała ją do tego matka

18/07/2023 17:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
12-latka oblała kwasem dziewczynkę na placu zabaw. Dostała go od matki

12-latka oblała kwasem dziewczynkę na placu zabaw. Młoda ofiara doznała straszliwych obrażeń. Bezpośrednio przed popełnieniem przestępstwa rzucająca kwasem rzekomo otrzymała od matki podejrzaną butelkę.
Czytaj także: Pasażerka samolotu przejęła stery samolotu po tym, jak pilot zemdlał. Udało jej się wylądować

11-letnia Deira Summers z Detroit chciała pójść na plac zabaw z innymi dziećmi. Wybuchła bójka. Kuzynka Deiry wdała się w kłótnię z inną, 12-letnią dziewczynką.

To, co stało się później, jest przerażające – podaje „WDIV”. Dwunastolatka rzekomo przyniosła butelkę z nieznanym kwasem, otworzyła ją i gwałtownie rzuciła nią w dzieci. Deira, która nie miała nic wspólnego z bójką, została zraniona w plecy, ręce i nogi.

Dziewczynka wlokła się do domu. Dym wydobywał się z jej ciała od stóp do głów” – powiedziała Fox2 Dominique Summers, matka Deiry.

Jej córka trafiła do szpitala z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia. Dziewczynka musiała spędzić tam trzy długie dni. Nadal odczuwa silny ból podczas chodzenia i musi nosić bandaże. Blizny pozostaną prawdopodobnie na zawsze.

12-latka oblała kwasem dziewczynkę na placu zabaw. Podżegała ją do tego matka

Rodzina Dairy jest pewna: matka dwunastolatki rzekomo podżegała córkę do popełnienia tego strasznego czynu. Jej matka była w parku i dała jej środek chemiczny” – powiedziała Dominique Summers w wywiadzie dla „Fox2”. To właśnie dostajesz za zadzieranie z moją córką – miała krzyczeć kobieta, według matki Dairy, po szaleńczym czynie jej córki.

Prokurator Kym Worthy zamierza konsekwentnie realizować ostre zarzuty. „Nie ma na to usprawiedliwienia” – powiedziała w oświadczeniu. 12-latka została aresztowana i oskarżona o niebezpieczne uszkodzenie ciała – w amerykańskim stanie Michigan nie ma wieku odpowiedzialności karnej, nawet dzieci mogą trafić do więzienia.

Do czasu procesu dwunastolatka pozostaje jednak na wolności pod pewnymi warunkami – musi nosić bransoletkę na kostce i nie wolno jej zbliżać się do Deiry ani innych świadków.

Czytaj także: ,,Byłem martwy przez 90 minut”. Szokująca historia 61-letniego mężczyzny

TAG24.de, PolskiObserwator.de

Tagi: