
Olej z łososia dla zwierząt. Dlaczego to najlepsze, co możesz dodać swojemu zwierzakowi do posiłku? Oto właściwości oleju z łososia dla psów i kotów. Ten olej zwierzęcy z mięsa ryby to wysokiej jakości bardzo wygodny produktem naturalnym. Można go łatwo dodać do diety psa lub kota, by poprawić ich zdrowie.
Czytaj także: Pasażerka samolotu przejęła stery samolotu po tym, jak pilot zemdlał. Udało jej się wylądować
Olej z łososia dla zwierząt. Dlaczego to najlepsze, co możesz dodać swojemu zwierzakowi do posiłku?
Olej z łososia jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Psy i koty nie są w stanie wytwarzać ich samodzielnie, a przynajmniej w wystarczających ilościach, dlatego muszą być one dostarczane przez dietę. Olej ten zawiera również witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, takie jak A i D, a także pigment z rodziny karotenoidów zwany astaksantyną. Należy zaznaczyć jednak, że olej jest wrażliwy na utlenianie, co oznacza, że może ulec degradacji, a jego właściwości mogą się zmienić z upływem czasu. Czytaj także: Najstarszy pies na świecie skończył właśnie 31 lat. Bobi trafił do Księgi Rekordów Guinnessa
Z tego powodu niektórzy producenci najczęściej dodają do 1000 ppm (odpowiednik 1000 mg na L oleju) witaminy E, która jest naturalnym przeciwutleniaczem, oprócz innych konserwantów, naturalnych lub innych: beta-karotenu, BHA, BHT itp. Olej zwykle zawiera również minimalną ilość składników mineralnych występujących w organizmie łososia, takich jak potas, żelazo i magnez.
Jakie są zalety oleju z łososia dla psów i kotów?
Dla sierści i skóry – olej z łososia pomaga utrzymać lśniącą i mocną sierść. W przypadku zapalenia skóry lub alergii ma działanie przeciwzapalne i przyczynia się do szybszego gojenia.
Dla stawów – ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, olej z łososia może być stosowany u psów z problemami stawów, takimi jak zapalenie stawów, a także u kotów. Spowalnia on również rozpad chrząstek.
Na zaburzenia lękowe – kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w oleju z łososia pomagają regulować stres poprzez regulację funkcji adrenaliny. Są zatem przydatne w przypadku zaburzeń lękowych.
Na prawidłowe funkcjonowanie mózgu – kwasy omega-3 biorą udział w prawidłowym rozwoju mózgu płodów i niemowląt; pomagają także ułatwić uczenie się. Dlatego zaleca się podawanie oleju z łososia ciężarnym samicom, szczeniętom i kociętom.
Dla serca i krążenia – kwasy tłuszczowe wspomagają pracę serca i naczyń krwionośnych. Zwalczają wysokie ciśnienie krwi i zmniejszają ryzyko wypadków sercowo-naczyniowych. W szczególności spowalniają produkcję cholesterolu.
Na apetyt – olej dodaje smakowitości do karmy dla psa lub kota. Dlatego, jeśli Twój pupil jest kapryśny, słaby lub je mało, może być dobrym rozwiązaniem, aby sprawić, że będzie chciał jeść. To pomoże mu lub jej odzyskać siły i wagę.
Aby zwalczyć przeziębienie – może również pomóc psu lub kotu w walce z przeziębieniem. Dlatego też często podaje się go psom zaprzęgowym. Dlatego nie wahaj się go użyć, gdy tylko temperatura spadnie.
Inne korzyści – wiadomo również, że olej z łososia poprawia funkcje odpornościowe, wzrok, słuch i płodność.
Jak często podawać olej z łososia psu lub kotu: jaka dawka?
Wszystkie psy i koty mogą być uzupełniane olejem z łososia – dodaje się go do suchej lub mokrej karmy jako suplement. Ilość, którą należy podać, zależy głównie od wagi zwierzęcia:
0 do 5 kg, 2,5 ml dziennie lub ½ łyżeczki.
5 do 10 kg, 5 ml dziennie lub 1 łyżeczka.
10 do 20 kg, 10 ml dziennie lub 2 łyżeczki.
10 do 50 kg, 15 ml dziennie lub 3 łyżeczki.
Powyżej 50 kg, 20 ml dziennie lub 4 łyżeczki.
Przeciwwskazania – Należy pamiętać, że olej z łososia powinien być podawany oszczędnie na podstawie zaleceń weterynaryjnych zwierzętom z nadwagą lub otyłością lub zwierzętom cierpiącym na zapalenie stawów, ponieważ waga jest czynnikiem pogarszającym. Zbyt duża ilość oleju z łososia może powodować problemy trawienne.
>>>> Whatsapp wprowadza natychmiastowe wiadomości wideo. Oto jak działają
Źródło: tuttogreen.it, LifeisGreen.pl