Przejdź do treści

Zderzenie autobusów turystycznych w Turcji, wielu rannych

03/05/2024 21:33 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:34

Zderzenie autobusów turystycznych w Turcji, wielu rannych.  Do tragicznego zdarzenia doszło w okolicach miasta Antalya na Riwierze Tureckiej. Jak poinformował brytyjski konsulat, w wyniku wypadku rannych zostało kilkunastu turystów, a stan jednego z poszkodowanych jest krytyczny.

Zderzenie autobusów turystycznych w Turcji, wielu rannych

Zderzenie miało miejsce w pobliżu miasta Antalya, gdzie dwa autobusy przewożące turystów po Riwierze zderzyły się ze sobą. Siła kolizji była tak duża, że jeden z pojazdów wypadł z jezdni, wjechał w lampę i przewrócił się. Ponieważ był to pojazd typu cabrio z otwartym dachem, osoby podróżujące nim zostały ciężko ranne. Czytaj dalej poniżej

Łącznie obrażeń doznało 15 osób, w tym 11 turystów z Wielkiej Brytanii i jeden turysta z Irlandii. Jedna z osób, 53-letni mężczyzna, doznał obrażeń zagrażających życiu. Rzecznik brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych potwierdził, że konsulat otoczył opieką poszkodowanych w wypadku. Zaledwie trzy tygodnie temu w mieście Antalya doszło do koszmarnego wypadku kolejki linowej, w wyniku którego jedna osoba straciła życie, a 10 innych zostało ciężko rannych.
Źrodło: Mirror.co.uk, PolskiObserwator.de