Przejdź do treści

Zamówił laptopa . Zamiast tego dostał dwa opakowania płatków śniadaniowych

19/07/2023 09:54 - AKTUALIZACJA 19/07/2023 21:12
Zamówił laptopa. Dostał dwa opakowania płatków śniadaniowych

Zamówił laptopa. Dostał dwa opakowania płatków śniadaniowych. Mężczyzna z Wielkiej Brytanii powiedział, że ,,zastanowi się dwa razy” przed ponownym złożeniem zamówienia online po tym, jak jego laptop o wartości 500 funtów został zastąpiony dwoma pudełkami płatków śniadaniowych Weetabix.
Czytaj także: Strajki ogarniają Wielką Brytanię! Czy Twoja podróż przekształci się w koszmar wakacyjny?

Zamówił laptopa. Dostał dwa opakowania płatków śniadaniowych

Adam Yearsley, lat 40, z Manchesteru kupił laptopa HP ProBook jako specjalny ,,prezent” za pośrednictwem internetowego giganta handlu detalicznego, ale był oszołomiony, gdy otworzył pudełko i zamiast niego znalazł płatki śniadaniowe. Asystent opieki zdrowotnej początkowo myślał, że otrzymał niewłaściwe zamówienie po tym, jak trzymał paczkę i zauważył, że jest wyjątkowo lekka. Zamówił laptopa. Dostał dwa opakowania płatków śniadaniowych.
>>>> Skiplagging – zaskakująca sztuczka pozwalająca kupować tańsze bilety lotnicze. Przewoźnicy nie chcą, żebyś o niej wiedział

Ale po sprawdzeniu etykiety i zobaczeniu prawidłowego nazwiska i adresu pocztowego, Adam pomyślał, że mógł paść ofiarą kosztownego oszustwa. Adam został zmuszony do zwrotu paczki w ramach polityki zwrotów i chociaż teraz otrzymał zwrot pieniędzy za błąd, ostrzegł innych przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z zakupami online.

Powiedział: ,,Kiedy otworzyłem karton, odkryłem pudełka Weetabix. Pudełko zawierało 24 sztuki, a dwa pudełka po 12 sztuk były sklejone w kształt laptopa„. ,,Poszedłem do pracy i byłem dość przygnębiony, myśląc, że wydałem 500 funtów, ale dostałem tylko trochę Weetabix. To sprawiło, że dwa razy pomyślałem o ponownym zamówieniu czegokolwiek online”.

,,Prawdopodobnie lepiej pójść do sklepu i kupić coś, co można fizycznie zobaczyć”. Adam otrzymał paczkę od kuriera późnym popołudniem w swoim domu w Manchesterze, tuż przed rozpoczęciem swojej regularnej nocnej zmiany. Klient Amazon był jednak zszokowany i rozczarowany, że jego nowy komputer nie czekał na niego w pudełku. Powiedział: ,,To był laptop HP pro-book. Zapłaciłem za niego 500 funtów. Zakup dotarł do mnie dopiero po kilku dniach”.

>>>> Oto kiedy dobra pogoda wróci do Wielkiej Brytanii

Źródło: dailymail.co.uk, PolishObserver.com