Przejdź do treści

Niebezpieczne wyzwanie internetowe. 14-letni chłopiec zmarł po jego wykonaniu

13/09/2023 18:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
zmarl nastolatek

Wyzwanie „One Chip Challenge”: Nastolatek zmarł po po tym jak wykonał popularne w mediach społecznościowych wyzwanie „One Chip Challenge”. Polega ono na zjedzeniu chipsów o smaku dwóch najostrzejszych na świecie papryczek. Prawdopodobnie produkt zostanie wycofany ze sprzedaży.
>> Niebezpieczne „wyzwanie” z TikToka. Policja ostrzega rodziców

Wyzwanie „One Chip Challenge”

Nastolatek z Massachusetts zmarł w zeszłym tygodniu po zjedzeniu wyjątkowo pikantnych chipsów w ramach wyzwania w mediach społecznościowych. Harris będąc w piątek w szkole źle się poczuł i musiał wrócić do domu. Będąc jeszcze u szkolnej pielęgniarki przyznał się, że zjadł chipsy ‘’Paqui Tortilla’’, które zawierają sproszkowane dwie z najostrzejszych papryczek na świecie.

Został zabrany przez mamę do domu i zemdlał około dwie godziny później. Przewieziono go do szpitala, gdzie zmarł. Rodzice twierdzą, że Harris nie miał wcześniej żadnych schorzeń, a także nie był alergikiem.

Rodzina nastolatka uważa, że chipsy są głównym winowajcą, jednak nie zostało to jeszcze ustalone i dokładna przyczyna śmierci Harrisa nie jest jasna. Rzecznik prasowy biura Massachusetts Medical Examiner powiedział mediom, że przyczyna śmierci nie zostanie ustalona jeszcze przez kilka tygodni. W międzyczasie Paqui, marka chipsów, oświadczyła, że ‘’pracują nad usunięciem produktu ze sprzedaży’’.

Niebezpieczne wyzwanie internetowe

Wyzwanie „One Chip Challenge” zostało stworzone i rozpromowane przez samą markę chipsów ‘’Paqui Tortilla’. Polegało ono na zjedzeniu jednego pikantnego chipsa i wytrzymaniu jak najdłużej bez wypicia lub zjedzenia czegokolwiek. Śmiałkowie mieli publikować rezultat w mediach społecznościowych. Na przestrzeni ostatnich lat istniało już wiele wersji tego wyzwania. Kilkakrotnie dzieci w wieku szkolnym były hospitalizowane.

Na opakowaniu chipsów znajduje się ostrzeżenie, że produkt jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. Spożycie go nie jest wskazane dla kobiet w ciąży, osób wrażliwych na pikantne potrawy, alergików pokarmowych lub osób cierpiących na inne schorzenia. W środę rano na stronie internetowej Paqui pojawiła się wiadomość przypominająca, że wyzwanie jest przeznaczone wyłącznie dla zdrowych osób dorosłych.
>> Jedzenie brokułów lub kapusty może pomóc w problemach z alergią skórną

„Zaobserwowaliśmy wzrost liczby nastolatków i innych osób, które nie zwracają uwagi na te ostrzeżenia” – czytamy na stronie. Producent twierdzi, że produkt spełnia standardy bezpieczeństwa żywności. Mimo to ”w ramach ostrożności zamierzają wycofać produkt ze sprzedaży”, a także oferują zwrot pieniędzy. 

Źródło: huffpost.com, PolishObserver.com