Przejdź do treści

Wycofanie prawie miliona samochodów. Wśród nich Toyota, Honda i BMW

03/11/2023 20:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08

Wycofanie prawie miliona samochodów. National Highway Traffic Safety Administration poinformowała w zeszłym tygodniu o wycofaniu 937 000 pojazdów. Większość z nich to auta popularnych producentów. Oto których pojazdów dotyczy problem i co powinni zrobić ich właściciele.
Czytaj także: Pilne wycofanie kropli do oczu. Stosowanie ich może prowadzić nawet do utraty wzroku

Jeśli twój samochód nie jest wymieniony poniżej, możesz przeszukać bazę danych NHTSA pod kątem nowych wycofań. Witryna NHTSA umożliwia weryfikację na podstawie numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN).

Wycofanie prawie miliona pojazdów. Większość problemów dotyczy Toyoty

Toyota wycofuje 751,000 SUV-ów Toyota Highlander i Highlander Hybrid produkowanych w latach 2020-2023 z powodu problemu z przednimi dolnymi osłonami zderzaka. Osłony są wykonane z żywicy, która jest połączona z zaczepami montażowymi, co może spowodować ich odłączenie się od auta podczas jazdy – podała firma w komunikacie prasowym.

Właściciele w/w pojazdów powinni zgłosić się do dealera, który przeprowadzi dokładną kontrolę. Jeśli nie zostaną wykryte żadne uszkodzenia, dealerzy bezpłatnie zainstalują elementy mocujące o ulepszonej konstrukcji – podała Toyota. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia, dealerzy bezpłatnie wymienią górną i/lub dolną osłonę przedniego zderzaka oraz zamontują elementy mocujące.

Problemy z drążkiem w Hondach

Honda wycofuje 176,410 modeli Honda Civic  produkowanych od 2022 roku. W 4 i 5-drzwiowych sedanach prawdopodobnie występuje problem z nieprawidłowo złożoną zębatką kierowniczą. Może to  spowodować ocieranie opony o dolne zawieszenie lub końcówkę drążka kierowniczego i prawdopodobnie doprowadzić do uszkodzenia opony, co z kolei może zwiększyć ryzyko wypadku lub obrażeń – wynika z raportu NHTSA.

Dealerzy przeprowadzą bezpłatną kontrolę przekładni kierowniczej ze wspomaganiem elektrycznym i wymienią ją w razie potrzeby. Listy powiadamiające dla właścicieli zostaną wysłane 4 grudnia.

Wycofanie BMW

BMW wycofuje 9,211 modeli 740i, 740i xDrive, 760i xDrive, i7 eDrive50, i7 xDrive60, i7 M70, 2024 750e xDrive, 530i, 530i xDrive, i5 eDrive40 i i5 M60 produkowanych od 2022 roku. W tym przypadku problem dotyczy systemy wykrywania rąk, co z kolei przekłada się na wspomaganie hamowania awaryjnego.

Dealerzy zaoferują bezpłatną inspekcję. Listy powiadamiające do właścicieli zostaną wysłane 8 grudnia.
Czytaj także: Uwaga kierowcy! Policja Nowego Jorku ostrzega przed umieszczaniem tych naklejek na samochodach

Ryzyko pożaru w przypadku Ferrari

Ferrari wycofuje 614 swoich hybrydowych pojazdów elektrycznych SF90 Stradale i SF90 Spider z lat 2022-2024, ponieważ rura doprowadzająca olej do turbosprężarki mogła zostać nieprawidłowo złożona. Błąd ten może spowodować wyciek oleju i zwiększyć ryzyko pożaru – podaje NHTSA. Właścicielom zaleca się, aby nie jeździli swoimi pojazdami. Listy mają zostać wysłane 16 grudnia. Źródło: USA Today, PolishObserver.com

Tagi: