Przejdź do treści

Ukryta funkcja w samochodzie – otwieracz do butelek. Znajduje się w każdym pojeździe

25/09/2023 18:00
Ukryta funkcja w samochodzie

Ukryta funkcja w samochodzie – otwieracz do butelek. Najnowsze modele samochodów mają coraz bardziej zaawansowane oprogramowania. Ułatwiają kierowanie, parkowanie i nie tylko. Oprogramowanie stworzone bezpośrednio do otwierania butelek jeszcze nie istnieje, ale nie ma takiej potrzeby. Kierowcy mogą poradzić sobie z kapslem w inny sposób. Przedmiot pełniące funkcję otwieracza znajdziemy w każdym samochodzie.
>> Przycisk, który może zwiększyć zużycie paliwa samochodu aż o 20%

Ukryta funkcja w samochodzie

Nie zawsze masz przy sobie otwieracz do butelek czy zapalniczkę, by otworzyć np. butelkę coli z kapslem. Ukryta funkcja w samochodzie nam w tym pomoże. Każdy kierowca może znaleźć w swoim samochodzie otwieracz do butelek w samochodzie.

Aby otworzyć butelkę z kapslem, zazwyczaj potrzebny jest otwieracz do butelek lub zapalniczka, która wykorzystuje system dźwigni. Inną możliwością jest otwarcie butelki na rogu lub krawędzi jakiegoś przedmiotu. Należy jednak uważać, zwłaszcza w samochodzie, ponieważ takie działanie może szybko porysować lub uszkodzić jego wnętrze.

Gdzie znaleźć otwieracz?

Kierowcy samochodów mogą jednak zaoszczędzić sobie kłopotów. W każdym samochodzie jest kilka „otwieraczy do butelek”. Chodzi o klamry pasów bezpieczeństwa. Małe, zwykle prostokątne otwory w klamrach pasków są idealne do łatwego i nieszkodliwego otwierania butelek.

Oczywiście kierowcy i pasażerowie nie powinni odpinać pasów bezpieczeństwa podczas jazdy w celu otwarcia butelki, a także kierowcy NIE mogą spożywać alkoholu. Kiedy jednak samochód stoi w miejscu, użycie tego niezwykłego otwieracza do butelek może być bardzo praktyczne.
>> Sztuczna inteligencja wychwytuje drogowe wykroczenia. AI coraz bardziej wspiera służby drogowe

Źródło: InFranken.de, PolishObserver.com