Przejdź do treści

Tesla powiązana z siecią kolejową w Niemczech. Fabryka Tesli będzie mieć własny pociąg 

30/08/2023 12:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04

Tesla powiązana z siecią kolejową w Niemczech. Jedyna jak dotąd w Europie fabryka producenta samochodów elektrycznych Tesla zostanie powiązana z publiczną siecią kolejową. Będzie w posiadaniu własnego pociągu wahadłowego. Nowy środek transportu ma kursować między stacją kolejową Erkner a terenem fabryki w Grünheide w Brandenburgii od 4 września.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Sztuczna inteligencja wychwytuje drogowe wykroczenia. AI coraz bardziej wspiera służby drogowe

Tesla powiązana z siecią kolejową w Niemczech

Tesla oficjalnie produkuje samochody elektryczne w Grünheide pod Berlinem od marca 2022 roku. Zgodnie z danymi firmy, w ostatnim czasie zatrudnionych było tam około 11 000 osób. Pociąg, który uruchomi od 4 września, będą mogli używać także obywatele. Ma kursować prawie 60 razy dziennie od poniedziałku do piątku, dowożąc ponad 1500 pracowników bezpośrednio na teren fabryki.
>>> Te firmy będą musiały zapłacić rocznie miliardy odszkodowania!

Dostępność pociągu nie tylko dla pracowników

Tesla deklaruje, że pociąg jest bezpłatny i mogą z niego korzystać również obywatele. Ma on zastąpić istniejący autobus wahadłowy między Erkner a fabryką. Pomoże także w odciążeniu transportu wahadłowego z Fangschleuse, a jednocześnie także ruchu samochodowego wokół miasta Erkner. Brandenburski Urząd Budownictwa i Transportu zatwierdził projekt już w lutym.

Źródło: rbb24.de PolishObserver.com