Przejdź do treści

Ten tajny przycisk zapewni Ci więcej miejsca w samolocie. Trik przydaje się szczególnie podczas podróży tanimi liniami

24/04/2024 16:22 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:34
Mały przycisk zapewnia więcej miejsca w samolocie

Aby móc przewieźć więcej pasażerów, linie lotnicze zmniejszają odległości między siedzeniami. Oznacza to, że pasażerowie muszą zadowolić się bardzo małą przestrzenią na nogi. Jest ona bardzo ograniczona. Podczas lotów średnio- i długodystansowych może stać się prawdziwym wyzwaniem każdego pasażera. Jest jednak mały przycisk, który zapewnia nieco więcej miejsca w samolocie.

Linie lotnicze z najmniejszą przestrzenią na nogi

Jeśli lubisz wygodę podczas podróży, warto żebyś wiedział, które linie lotnicze oferują najwięcej miejsca na nogi. Każdy, kto już wcześniej podróżował samolotem, wie, jak ważny jest komfort podczas wielogodzinnej podróży, a brak miejsca na nogi może naprawdę zepsuć podróż.

Rozmiar siedzeń i miejsce na nogi może się różnić w zależności od tego, jaką linią lotniczą lecimy. Portal Which.co.uk porównał niedawno wymiary miejsc w samolotach 12 popularnych linii lotniczych latających z Wielkiej Brytanii i stwierdzono, że to ani Ryanair, ani nawet EasyJeto oferują najmniej miejsca na nogi. W badaniu wzięto pod uwagę samoloty latające na krótkich dystansach z Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o miejsce na nogi, Aer Lingus, Lufthansa i KLM znalazły się na szczycie listy, z rozstawem siedzeń odpowiednio 31-32 cali, 29-33 cali i 30-32 cali. Wizz Air i TUI oferowały najmniej miejsca na nogi. Obie linie oferują 28 cali, czyli około 71,5 cm. Ale istnieje tajny przycisk, dzięki któremu uzyskamy więcej miejsca. Czytaj dalej pod zdjęciem

Mały przycisk zapewnia więcej miejsca w samolocie

Mały przycisk zapewnia więcej miejsca w samolocie

Aby poradzić sobie z ograniczonym miejscem na nogi, szczególnie w klasie ekonomicznej, kilka centymetrów więcej może sprawić, że lot będzie przyjemniejszy. Mało osób wie, że każdy pasażer może sam stworzyć więcej przestrzeni. Chodzi o podłokietnik w fotelu przy przejściu. Jest on ruchomy. To właśnie na nim znajduje się mały przycisk. Naciśnięcie go umożliwia regulację wysokości podłokietnika lub nawet jego całkowite złożenie.

Regulując podłokietnik mamy również możliwość wygodniejszego wstawania z miejsca. Przycisk został faktycznie wprowadzony dla osób niepełnosprawnych fizycznie. Przycisk rozkładania podłokietnika w miejscu przy przejściu przeznaczony jest także dla osób ze znaczną nadwagą. Ten tajny przycisk pomaga także przy sprzątaniu samolotu.
Przeczytaj: Stewardesa przypadkowo nacisnęła niewłaściwy przycisk. Samolot gwałtownie opadł ponad 500 metrów. [VIDEO]

W tym przypadku nie należy podnosić podłokietnika

Jeśli możesz złożyć podłokietnik przy siedzeniu przy przejściu, uzyskasz więcej miejsca. Ale nie zawsze powinieneś używać tej sztuczki – zauważa portal Focus. Jest ku temu konkretny powód: podłokietnik oddziela siedzenie od korytarza, którego wymiary są dostosowane między innymi do wózków serwisowych. Dlatego ze sztuczki warto korzystać dopiero wtedy, gdy załoga przejedzie wózkiem – dzięki temu nie będziesz utrudniać im pracy.

Tagi: