Przejdź do treści

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymają ten list. W środku dobra wiadomość dla tysięcy osób

12/07/2023 07:00 - AKTUALIZACJA 26/10/2023 11:01

Ten sam list w skrzynce tysięcy osób. HM Revenue & Customs (HMRC) wyśle listy do tysięcy osób. Osoby, do których napiszą, zostaną zapytane, czy w ich rejestrach ubezpieczenia społecznego nie brakuje konkretnych informacji. Jeśli tak się stanie, mogą otrzymać dodatkowe pieniądze do emerytury. Oto kto jako pierwszy dostanie list.
Czytaj także: Pieniądze dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Te świadczenia otrzymają w lipcu 2023

Ten sam list w skrzynce tysięcy osób

Osoby, do których zostaną wysłane listy zostaną zapytane, czy w ich rejestrach ubezpieczenia społecznego (NI) brakuje informacji, które mogą mieć bezpośredni wpływ na ich emeryturę państwową. Jedną z brakujących informacji może być ochrona obowiązków domowych (HRP). 

HRP został ustanowiony w celu ochrony uprawnień rodziców i opiekunów do emerytury państwowej – został on zastąpiony przez NI credits od 6 kwietnia 2010 roku. HMRC będzie kontaktować się z osobami, których dotyczy problem przez całą następną jesień, przy czym w pierwszej kolejności skontaktuje się z osobami powyżej wieku emerytalnego.

Około 187 000 może mieć niedopłatę emerytury państwowej

W międzyczasie Departament Pracy opublikował roczny raport i sprawozdanie finansowe, w którym oszacowano, że istnieje „około 187 000 przypadków, które mogą mieć niedopłatę emerytury państwowej i w przypadku których spodziewamy się korekty”. Jednakże, według dokumentów DWP, 43 000 z nich zmarło.

Jeśli ktoś ubiegał się o zasiłek rodzinny przed majem 2000 r. i nie podał swojego numeru NI na wniosku, jego rekord NI może nie pokazywać prawidłowej liczby kwalifikujących się lat HRP, co może mieć wpływ na jego uprawnienia do emerytury państwowej. Według rządu, najbardziej narażone są kobiety w wieku 60 i 70 lat.

HMRC korzysta z rejestrów NI, aby zidentyfikować jak najwięcej osób, które mogły być uprawnione do HRP w latach 1978-2010, a nie mają tego w swoich rejestrach. Sir Steve Webb, były minister ds. emerytur, który obecnie jest partnerem w LCP (Lane Clark & Peacock), powiedział: „Brak ochrony za czas spędzony w domu z dziećmi może mieć ogromny wpływ na uprawnienia emerytalne matki, a zryczałtowane wypłaty zaległości mogą sięgać wielu tysięcy funtów dla osób, których to dotyczy.

„Mam nadzieję, że proces korekty zostanie zakończony tak szybko, jak to możliwe”

Sir Steve dodał: „Skala tych błędów jest ogromna. To szokujące, że tak wiele kobiet otrzymało tak niskie wynagrodzenie. To sprawia, że konieczne jest pilne naprawienie tej sytuacji”.

Tom Selby, szef polityki emerytalnej w AJ Bell, powiedział: „Najważniejszą rzeczą jest teraz, aby osoby, które otrzymywały zbyt niskie wynagrodzenie, zostały jak najszybciej zidentyfikowane i przywrócone do pozycji, w jakiej powinny się znajdować”.

Źródło: ManchesterEveningNews.co.uk, PolishObserver.de

Tagi: