Przejdź do treści

Amerykańska gwiazda pop staje się miliarderką dzięki fenomenalnej trasie koncertowej

03/11/2023 20:48 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Taylor Swift została miliarderką

Taylor Swift została miliarderką. Sukces ostatniej trasy koncertowej sprawił, że majątek gwiazdy przekroczył miliard dolarów. Według CNN trasa koncertowa „Eras” może zarobić 2,2 mld dolarów na sprzedaży biletów w Ameryce Północnej. Piosenkarka prawdopodobnie zapisze się na kartach historii pobijając kolejny rekord.
Zobacz także: Absurdalna sprawa sądowa. Starbucks pozwany za brak owoców w napojach owocowych

Taylor Swift została miliarderką

Taylor Swift jest jedną z niewielu artystek, które osiągnęły ten status wyłącznie dzięki swojej muzyce i występom. Tegoroczna trasa piosenkarki przyczyniła się do wzrostu PKB na poziomie gospodarek małych krajów, generując 4,3 miliarda dolarów – wynika z analiz Bloomberg Economics. Chris Leyden, dyrektor ds. marketingu powiedziała, że Taylor jest nie tylko performerką – a także fenomenem gospodarczym.

Trasa koncertowa Eras bije rekordy

Taylor Swift wróciła z koncertami w momencie, w którym ludzie – po pandemicznej przerwie – zatęsknili za muzyką na żywo. Dzięki temu byli gotowi wydać pieniądze na bilety i pomóc zebrać ponad 700 mln dolarów ze sprzedaży. Przeciętny bilet kosztował 254 dolarów, chociaż wiele osób płaciło znacznie więcej na rynku wtórnym.

W Stanach popularność zdobył także film z trasy koncertowej. W premierowy weekend „Taylor Swift: The Eras Tour” zarobił w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie około 96 mln dolarów i w ten sposób został najbardziej dochodowym filmem z koncertów w kraju – podaje AMC.

Według danych firmy badawczej QuestPro trasa koncertowa Eras może zarobić 2,2 mld dol. ze sprzedaży biletów w samej Ameryce Północnej. Suma ta obejmuje sprzedaż biletów na występy w USA, których pierwszy etap zakończył się w Los Angeles, a drugi odbędzie się w przyszłym roku. Trasa ma szansę na zostanie najbardziej dochodową w historii. Źródło: Business Insider, PolishObserver.com

Tagi: