Przejdź do treści

Tanie linie lotnicze wydały pilne ostrzeżenie dla podróżujących za granicę

20/04/2024 12:33 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:34
Tanie linie lotnicze wydały pilne ostrzeżenie dla podróżujących

Tanie linie lotnicze wydały pilne ostrzeżenie dla podróżujących za granicę. Linie lotnicze Ryanair i easyJet wydały komunikaty dla turystów, którzy zaplanowali podróż za granicę. W związku z istotnymi ograniczeniami dotyczącymi kontroli bezpieczeństwa brak karty pokładowej w odpowiednim formacie może skutkować odmową wejścia na pokład. 

Tanie linie lotnicze wydały pilne ostrzeżenie dla podróżujących

Tanie linie lotnicze wydały ostrzeżenie dla planujących podróże do popularnych destynacji wakacyjnych. Osoby, wybierające się do takich krajów jak Maroko czy Turcja muszą być świadomi istotnych ograniczeń dotyczących dokumentacji podróżnej. Brak papierowej karty pokładowej może skutkować niemożnością wejścia na pokład. Czytaj dalej poniżej
Zobacz także: Pilne ostrzeżenie przed podróżami do 16 krajów. Na liście popularne wakacyjne kierunki

Obie linie przypominają, że różne lotniska i linie lotnicze stosują różne zasady. Ryanair i easyJet informują, że pasażerowie lecący do i z Maroka muszą mieć przy sobie papierową kopię karty pokładowej, ponieważ lotniska w Maroku nie akceptują wersji cyfrowych. Na oficjalnej stronie internetowej Ryanair znajdziemy informację: „Podczas odprawy na lotniskach w Maroku pasażerowie muszą okazać wydruk karty pokładowej. Lotniska te nie akceptują cyfrowych kart pokładowych.”

Podobne zasady obowiązują w Turcji i w Tiranie, stolicy Albanii, gdzie lotniska także preferują papierowe karty pokładowe. Chociaż możliwa jest odprawa online, pasażerowie muszą mieć wydruk karty pokładowej, by móc wejść na pokład samolotu.

Dostęp do kart pokładowych jest możliwy poprzez zakładkę „Moje rezerwacje” na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych tych przewoźników – informuje „Daily Record”.