Przejdź do treści

5-letnia suczka o imieniu Koume okrzyknięta bohaterem w Japonii. Uratowała życie mężczyźnie, który miał zawał serca

10/05/2023 17:02 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05
Suczka okrzyknięta bohaterem w Japonii

Suczka okrzyknięta bohaterem w Japonii. 5-letnia Koume uratowała życie mężczyźnie, który miał zawał serca. To dzięki niej udało się go uratować.
CZYTAJ: Te rośliny odstraszają kleszcze. Dzięki nim uchronisz swój ogród

Suczka okrzyknięta bohaterem w Japonii

5-letnia suczka została okrzyknięta bohaterem w Japonii po tym, jak uratowała życie mężczyźnie, który miał zawał serca. Koume otrzymała oficjalny list z podziękowaniami od lokalnych funkcjonariuszy straży pożarnej. Została wyróżniona za jej dzielną pracę w klubie jeździeckim w Wakaba-ku w mieście Chiba.

Jak donosi CNN, 25 lutego mężczyzna po pięćdziesiątce zasłabł w parku jeździeckim. Koume, zwykle spokojna sunia, zaczęła szczekać, co pozwoliło zwrócić uwagę innych ludzi. „Koume jest zwykle cicha i szczeka tylko w nielicznych przypadkach” – powiedziała Yuna Maruo, 23-letnia instruktorka jazdy konnej, która tego dnia brała udział w akcji ratowniczej. „Ale kiedy pojawia się niebezpieczeństwo, Koume zaczyna szczekać bez przerwy” podkreśliła. Czytaj także: Najstarszy pies na świecie skończył właśnie 31 lat. Bobi trafił do Księgi Rekordów Guinnessa

Szczekanie Koume zwróciło uwagę personelu, który zareagował natychmiast wzywając karetkę pogotowia. Do zdarzenia doszło 25 lutego. Obecnie mężczyzna ponownie jeździ konno. Czytaj także: Pestycydy w truskawkach. Tych owoców nie należy kupować

Koume dorastała pod opieką innego psa o imieniu Ume, który miał pomóc jej nauczyć się wzywać pomocy w trudnych sytuacjach. Okazuje się, że suczka już reagowała, kiedy jeden z koni próbował uciec z obiektu, przeskakując przez płot, oraz kiedy inny stary koń miał trudności z samodzielnym poruszaniem się.

źródło: CNN, LifeisGreen.pl, zdjęcie ilustracyjne