Przejdź do treści

Stuttgart w jeden dzień: Oto 8 ciekawych miejsc, które zainteresują tutaj każdego!

18/07/2023 19:55 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
Stuttgart w jeden dzień: Oto 8 ciekawych miejsc, które zainteresują tutaj każdego!

Stuttgart to jedno z najciekawszych miast na południu Niemiec. Mieszanka miejskiego klimatu i pięknej przyrody czyni miasto popularnym celem krótkich wakacji i city breaków. Zabawne wzgórza otaczające miasto sprawiają, że perspektywa całego regionu zawsze się zmienia. Nigdy więc nie będziesz się tutaj nudzić. Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, które atrakcje chciałbyś odwiedzić podczas swojej krótkiej wycieczki, przedstawiamy 8 najciekawszych miejsc w Stuttgarcie.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Alarmujące prognozy! Już niedługo to europejskie miasto może zamienić się w pustynię

1. Stuttgart w jeden dzień: Plac Pałacowy – Schlossplatz

Schlossplatz w centrum Stuttgartu jest popularnym miejscem spotkań mieszkańców i turystów. Jest to miejsce barokowego pałacu, który służył jako siedziba książąt i królów Wirtembergii w XVII i XVIII wieku. Dziś budynek służy bardziej pragmatycznemu celowi jako siedziba Ministerstwa Finansów i Gospodarki – ale za to w zapierającej dech w piersiach scenerii. Zarezerwuj z wyprzedzeniem wycieczkę z przewodnikiem po pałacu i dowiedz się więcej o historii regionu Stuttgartu.

2. Muzeum Mercedes Benz i Porsche

Uwaga – to coś szczególnie dla miłośników samochodów! Historyczne marki samochodowe Mercedes Benz i Porsche mają swoje siedziby w Stuttgarcie i posiadają własne muzea, które można odwiedzić podczas podróży. Tysiące atrakcji z bogatej historii obu domów motoryzacyjnych zadziwia mnóstwo corocznych odwiedzających. Od prototypów i pojazdów wystawowych po eksponaty i interaktywne wyświetlacze, jest tu wiele do poznania.
>>> 8 miejsc w Salzburgu, które każdy musi zobaczyć

3. Stuttgarter Fernsehturm – wieża telewizyjna w Stuttgarcie

Nagroda za najlepszy widok na Stuttgart i jego okolice bez wątpienia przypada wieży telewizyjnej w Stuttgarcie. Ma ona 217 metrów wysokości i widok z tej platformy jest naprawdę nieziemski. Jako centralny punkt Stuttgartu, wieża telewizyjna przyciąga masy turystów, zwłaszcza latem. Ale specjalne wydarzenia, takie jak Sylwester lub inne święta, są tu szczególnie popularne. Zrób sobie przerwę w kawiarni i bistro na platformie widokowej i ciesz się wizytą w stolicy Badenii-Wirtembergii.

4. Biblioteka miejska

Biblioteka miejska na Mailänder Platz nie tylko spełnia swoje zadanie jako biblioteka dziecięca i muzyczna, ale także przyciąga uwagę swoją charakterystyczną architekturą. Punktem charakterystycznym jest „wewnętrzny dziedziniec” biblioteki. Całość utrzymana jest w bieli, a zewnętrzne schody prowadzą wzdłuż czterech pięter aż na dach, na którym znajdują się liczne małe kasetony i duże okno. Półki z książkami i multimediami są rozmieszczone wokół serca biblioteki miejskiej i oferują odwiedzającym mnóstwo miejsca do przeglądania, czytania i snucia marzeń.

5. Kaplica grobowa na Wirtembergii

Jednym z najbardziej romantycznych zabytków jest z pewnością kaplica grobowa na Wirtembergii. Król Wilhelm I kazał zbudować kaplicę w 1819 roku dla swojej żony Katarzyny Pawłowny, która zmarła młodo, i dodał napis „Die Liebe höret nimmer auf” (Miłość nigdy się nie kończy) na bramie wejściowej. Jako doskonały przykład niemieckiego klasycyzmu, imponująca kaplica przypomina świątynie i okrągłe budynki z czasów starożytnych. Ciesz się – zwłaszcza podczas romantycznych wakacji w Stuttgarcie – wymarzonym widokiem z kaplicy i podziwiaj zachody słońca nad miastem.

6. Hala Targowa w Stuttgarcie

Hala targowa, tzw. Markthalle w Stuttgarcie zachwyca od 1914 roku. W bogatym secesyjnym budynku w centrum miasta dziesiątki sprzedawców oferuje swoje towary – owoce, warzywa, mięso, ryby czy przyprawy. Kolorowy zgiełk i wspaniała atmosfera są same w sobie atrakcją podczas wizyty w Stuttgarcie. Poświęć poranek i odkryj regionalne, a także importowane towary najwyższej jakości. Oprócz różnych specjałów, można również kupić książki lub meble.
Czytaj także: 10 najciekawszych atrakcji w Wiedniu, które zwiedzisz w jeden dzień

7. Karlshöhe

Karlshöhe na południu Stuttgartu jest jednym z najpopularniejszych punktów widokowych i celów wycieczek w mieście. W przeszłości obszar ten był wykorzystywany jako kamieniołom, z którego kamienie zostały wykorzystane na przykład do budowy katedry w Ulm. Dziś spotykają się tu i odpoczywają zarówno mieszkańcy, jak i turyści. W panoramicznym ogródku piwnym na Karlshöhe można delektować się jedzeniem i napojami ze wspaniałym widokiem i poczuć klimat regionu.

8. Galeria Państwowa

Kolejną atrakcją kulturalną w Stuttgarcie jest Staatsgalerie – muzeum sztuki o wysokiej randze. Sama architektura muzeum, z zielonymi oknami i elementami fasady, zadziwia wielu odwiedzających jeszcze przed wejściem. Zbiory Staatsgalerie obejmują dzieła Rembrandta, Pabla Picassa, Caspara Davida Friedricha i Albrechta Dürera. Z taką ofertą wizyta w tym muzeum sztuki jest niemal obowiązkowa.

Źródło: kurz-mal-weg.de, PolskiObserwator.de