Przejdź do treści

Świat polskiej telewizji w żałobie. Zmarła znana i lubiana prezenterka

04/04/2024 19:51 - AKTUALIZACJA 05/04/2024 21:27

Stanisława Ryster nie żyje. Świat polskiej telewizji pogrążony jest w żałobie po stracie jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy telewizyjnych. Zmarła prezenterka znana z prowadzenia kultowego teleturnieju „Wielka gra”. Informację o jej śmierci, jako pierwszy, przekazał w mediach społecznościowych Mariusz Machnikowski, wielokrotny zwycięzca programu.  Czytaj dalej poniżej

W swoim wpisie na  platformie X, Machnikowski w ciepłych słowach wspomina legendę polskiej telewizji. „Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno. Pochwalę się — w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z »jednym ze swoich ulubionych graczy«. Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie — tydzień wcześniej zaprosiłem Ją na kawę…”

Teleturniej “Wielka gra”, w której uczestnicy mieli za zadanie wykazać się specjalistyczną wiedzą uznawany jest za jeden z najbardziej kultowych prgramów w historii polskiej telewizji. Emitowany od 1962 roku teleturniej przez lata cieszył się ogromną popularnością. Stanisława Ryster dołączyła do ekipy „Wielkiej gry” w 1975 roku, stając się jedną z najbardziej charakterystycznych postaci programu aż do jego zakończenia.

Rodzina Ryster potwierdziła wiadomość o jej śmierci. 2 maja Stanisława Ryster skończyłaby 82 lata. Jak podaje dziennik „Fakt”, pogrzeb odbędzie się w środę, 10 kwietnia, o godzinie 13:30 na warszawskich Powązkach.

Tagi: