Przejdź do treści

10 najczęściej wyszukiwanych destynacji  w Google – podsumowanie 2023 roku

01/01/2024 11:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03
ranking najpopularniejszych destynacji w google

Początek nowego roku to czas na podsumowanie starego roku. Nie inaczej jest w przypadku wyszukiwarki Google, która tradycyjnie co roku prezentuje zestawienie Top 10 najczęściej wyszukiwanych kierunków podróży. Sprawdź, które destynacje znalazły się w czołówce tego rankingu w 2023 roku. 
przeczytaj też: USA na czele rankingu najwyższych zarobków w 2023 roku. Kto jeszcze znalazł się na podium? 

Ranking najpopularniejszych destynacji w wyszukiwarce Google w 2023 roku

Na dziesiątym miejscu znajduje się Maroko, które zachwyca turystów przyjemnym klimatem przez 12 miesięcy w roku. Podróżni docenili Maroko za piękno architektoniczne kultowych miast takich, jak Casablanka, Marakesz czy Rabat. Wielu marzy też aby zobaczyć sugestywną pustynię Sahara. Na dziewiątym miejscu znajduje się Malta i jej archipelag z wyspami Gozo i Comino. Stolica Malty, Valletta, to skarbnica sztuki wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzających przyciąga też krystalicznie czysta woda i wysokie temperatury przez większą część roku. Czytaj dalej pod zdjęciem.

ranking najpopularniejszych destynacji w google

Tysiącletnia Kraina Faraonów zajmuje ósme miejsce wśród najbardziej poszukiwanych i pożądanych miejsc w 2023 roku. Egipt oferuje niezapomniane plaże i ciekawe miejsca do nurkowania a także wyjątkowe miejsca jak piramidy, Dahab, pustynia Synaj czy rezerwat przyrody Ras Mohamed. Siódme miejsce w 2023 roku dla urokliwej Tajlandii, zwanej „Krainą Uśmiechu”. Po kilku słabych sezonach turystycznych Tajlandia odnotowała ożywienie turystyki. Jej bogactwo kulturowe i przyrodnicze zaspokoi potrzeby wszystkich podróżników oferując znane lokalizacje, takie jak tętniący życiem Bangkok, Koh Tao dla miłośników nurkowania lub Kom Samui dla czystego relaksu.

Europejskie destynacje w top 10 najczęściej wyszukiwanych miejsc w Google w 2023 

W pierwszej dziesiątce na szóstej pozycji znalazł się Cypr „ Wyspa Afrodyty ” z wielowiekową historią, wyjątkowym morzem i wspaniałym dziedzictwem archeologicznym. W szczególności wiosna i jesień są najlepszymi porami roku, aby je odkryć. czytaj dalej pod zdjęciem

ranking najpopularniejszych destynacji w google

Piąta to Chorwacja gdzie wymarzone plaże, wielowiekowa kultura i gościnni mieszkańcy sprawiają że turystom niczego nie brakuje. Coraz bliżej podium, wśród najczęściej wyszukiwanych kierunków w Google w 2023 roku, na czwartym miejscu znajdziemy Portugalię z malowniczym Porto, kosmopolityczną Lizboną i niesamowitymi plażami Algarve. 

Kto na podium 10 najczęściej wyszukiwanych miejsc w Google w 2023?

Na trzecim miejscu w pierwszej dziesiątce znalazły się Włochy, kierunek, który po raz kolejny był jednym z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc na świecie. Bogactwo kulturowe, wspaniała kuchnia i piękne okoliczności przyrody to to, co przyciąga zwiedzających przez cały rok. Drugie miejsce zajęła Hiszpania, która w 2023 r. zdobyła srebrny medal wśród najczęściej wyszukiwanych miejsc w Google. I nie bez powodu: Camino de Santiago, Sagrada Familia, Wyspy Kanaryjskie, Granada to tylko niektóre przykłady z bogactwa kulturowego Hiszpanii.
czytaj dalej pod zdjęciem

ranking najpopularniejszych destynacji w google

W 2023 roku pierwsze miejsce wśród miejsc najczęściej wyszukiwanych w Google należy do bajecznej Grecji. Triumfalny status Grecji w rankingu jest efektem połączenia dziedzictwa historycznego, malowniczych krajobrazów i serdecznej gościnności. Ta bajeczna kraina przyciąga podróżników, oferując unikalne doznania na każdym kroku. Historia Aten, otulona mistycznym blaskiem starożytnej kultury, wciąż fascynuje zwiedzających a antyczne ruiny, Partenonu na Akropolu przenoszą nas w czasie do minionych epok. Nie sposób nie wspomnieć też o greckich wyspach takich jak m.in. Mykonos, które zachwyca białymi domami i kolorowymi fasadami, tworząc unikatowy krajobraz czy Kreta, największa z greckich wysp kraina mitów i legend.
źródło: siviaggia.it, PolishObserver.com

Tagi: