Przejdź do treści

„Przestańcie nimi jeździć, są niebezpieczne”. Znany producent samochodów wycofuje 600 tysięcy pojazdów, istnieje realne zagrożenie życia

18/05/2024 12:48 - AKTUALIZACJA 18/05/2024 12:48
Producent samochodów wycofuje 600 tysięcy pojazdów

Producent samochodów wycofuje 600 tysięcy pojazdów. W ostatnich dniach tysiące kierowców otrzymało list od znanego producenta samochodów. Historyczna marka podjęła trudną, ale konieczną dla bezpieczeństwa decyzję. Po wzięciu pod uwagę różnych opcji uznano, że jedynym rozwiązaniem jest wycofanie tych samochodów. I to jak najszybciej. Mówi się o możliwych śmiertelnych konsekwencjach.

Producent samochodów wycofuje 600 tysięcy pojazdów

600 tys. samochodów musi wrócić do warsztatu. Są to pojazdy wyprodukowane w latach 2009-2019 w dwudziestu krajach Europy Południowej, w tym we Włoszech, ale także na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Pilne listy zaczęły nadchodzić do właścicieli wycofywanych aut w ostatnich dniach i wszystkie mają tę samą treść. Wyjaśniają, na czym polega problem i jak powinni się zachować kierowcy, którzy kupili dany model samochodu.
Przeczytaj: Płonie fabryka produkująca stacje ładowania samochodów elektrycznych. Zamknięto przestrzeń powietrzną nad miastem

„Nie wsiadaj za kierownicę, poduszka powietrzna stwarza ogromne niebezpieczeństwo” – czytamy w liście, który otrzymali właściciele samochodów Citroën. „Prosimy o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z Państwa pojazdu” – pisze Citroen. „Wycofanie, które rozpoczęło się na początku miesiąca wraz z wysłaniem pism do właścicieli, jest powiązane z problemem wykrytym w poduszkach powietrznych dostarczanych przez japońską firmę Takata” podano. Czytaj dalej pod zdjęciem

Producent samochodów wycofuje 600 tysięcy pojazdów

Problem wykryto w modelach Citroën C3 i DS3 . „W całej Europie jest około 600 000 pojazdów” – pisze włoski dziennik ilfattoquotidiano.

Francuski producent wyjaśnia, że substancje zawarte w tych poduszkach powietrznych z czasem ulegają zniszczeniu i narażają kierowcę i pasażera na poważne ryzyko. W razie wypadku poduszka powietrzna może napełnić się ze zbyt dużą siłą, powodując pęknięcie urządzenia i potencjalnie powodując poważne obrażenia lub, w najgorszym przypadku śmierć.

Przypominamy, że chodzi o samochody Citroën. Kampania wycofania dotyczy 497 171 modeli C3 i 108 601 DS3. Osoby, które zakupiły te modele muszą przestrzegać określonej procedury kontrolnej.