Przejdź do treści

Miliony odszkodowania za rozlaną kawę. Kobieta pozwała popularny fastfood

11/12/2023 19:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
pozew za rozlaną kawę

Pozew za rozlaną kawę? 70-letnia mieszkanka Atlanty otrzymała milionowe odszkodowanie w związku z poparzeniem kawą. Kobieta nabyła napój, który wylał się na nią podczas podróży samochodem. Zainicjowała proces sądowy przeciwko popularnemu fastfoodowi, argumentując, że kubek nie był odpowiednio zabezpieczony. Sprawa zakończyła się przyznaniem jej wysokiego odszkodowania.
Czytaj także: Dramat z bronią w kokpicie samolotu: Pilot groził zastrzeleniem kapitana lotu Delta Airlines

Pozew za rozlaną kawę

Kobieta, której tożsamość nie została ujawniona publicznie, odwiedziła restaurację Dunkin’ w Sugar Hill w lutym 2021 roku, aby nabyć kubek kawy – informuje kancelaria prawnicza Morgan & Morgan.

W trakcie podawania kawy przez pracownika Dunkin’, pokrywka kubka przypadkowo się odkleiła, powodując rozlanie się kawy na kobiety i zadając jej oparzenia drugiego i trzeciego stopnia na udach, pachwinach i brzuchu. Jej obrażenia były na tyle poważne, że wymagała rozległych przeszczepów skóry relacjonuje USA Today.

Milionowe odszkodowanie

Adwokat kobiety, Benjamin Welch, zaznaczył, że obrażenia spowodowane oparzeniami były „na tyle poważne”, że jego klientka spędziła tygodnie na oddziale oparzeń w lokalnym szpitalu. Koszty leczenia przekroczyły kwotę 200 000 dolarów.

Wciąż odczuwa ból podczas chodzenia, nie może bezproblemowo przebywać na słońcu, a także musi stosować kremy i maści na oparzenia kilka razy dziennie” – powiedział Welch. Dodatkowo dodał, że klientka, niedawno przechodząca na emeryturę jako była pracownica rządu federalnego, nadal boryka się z trudnościami w wykonywaniu codziennych czynności.

Rzecznik firmy prawniczej Morgan & Morgan powiedział dla USA Today, że ich klientka złożyła pozew przeciwko franczyzobiorcy Dunkin’, Golden Donuts, LLC, w sądzie stanowym hrabstwa Gwinnett w stanie Georgia. Zgodnie z dokumentami sądowymi, sprawa została zarejestrowana 8 kwietnia 2022 roku. Ostatecznie Golden Donuts doszedł do pozasądowej ugody, zobowiązując się do zapłaty 3 milionów dolarów. Źródło: USA Today, PolishObserver.com

Tagi: