Przejdź do treści

Ponura prognoza dla przyszłych emerytów z pokolenia X. Tak będzie to wyglądało

03/08/2023 19:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08

Ponura prognoza emerytalna dla pracowników. Według najnowszego raportu opublikowanego przez National Institute on Retirement Security (NIRS), wiele osób z tzw. pokolenia latchkey-kid, które być może doświadczyło mniej wsparcia rodziców w dzieciństwie w porównaniu z milenialsami i pokoleniem wyżu demograficznego, teraz potrzebuje znacznego wsparcia. NIRS dokonał analizy gotowości pokolenia X do przejścia na emeryturę i sytuacja ta wydaje się niepokojąca. Prognozy dla przyszłych emerytów nie wyglądają optymistycznie.
PRZECZYTAJ: Prognoza wysokości emerytur w Wielkiej Brytanii w 2024 roku. Takie świadczenia otrzymają mieszkańcy

Ponura prognoza emerytalna dla pracowników z pokolenia X. „Nowa emerytura”

Typowe gospodarstwo domowe pokolenia X ma tylko 40 000 USD oszczędności emerytalnych – a oszczędności te koncentrują się wśród najlepiej zarabiających – wynika z ustaleń opublikowanych przez bezpartyjną organizację.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Świadczenia w Wielkiej Brytanii w sierpniu 2023. Na te wypłaty od państwa mogą liczyć mieszkańcy

„Pokolenie X reprezentuje czołówkę nowej emerytury w Ameryce” – powiedział Tyler Bond, współautor raportu i dyrektor ds. badań NIRS w wywiadzie dla Yahoo Finance. „Jako pierwsze pokolenie, które w większości weszło na rynek pracy po odejściu od emerytur o zdefiniowanych świadczeniach w sektorze prywatnym, większość pokolenia X nie będzie cieszyć się bezpiecznym dochodem emerytalnym, który emerytury zapewniły tak wielu osobom z poprzednich pokoleń„.

Raport definiuje pokolenie X jako osoby urodzone w latach 1965-1980, czyli około 64 milionów Amerykanów – prawie 20% populacji USA. Opiera się on na danych z badania Survey of Income and Program Participation (SIPP), które dostarcza informacji na temat dochodów, zatrudnienia, składu gospodarstw domowych i uczestnictwa w programach rządowych.

Nienajlepsze perspektywy dla pokolenia X zostały przedstawione w szeregu ostatnich raportów w tym roku, w tym w 23. dorocznym badaniu emerytalnym Transamerica, z którego wynika, że około jedna na trzy osoby z pokolenia X nie ma żadnej strategii finansowej na emeryturę. „Krajobraz emerytalny zmienił się dramatycznie dla tego pokolenia, grozi im upadek” – powiedziała Catherine Collinson, dyrektor generalna Transamerica Institute i Transamerica Center for Retirement.

Zerowe oszczędności emerytalne

Niepokojące sedno badania NIRS: Mediana salda konta osoby z pokolenia X wynosi zaledwie 10 000 USD, co oznacza, że ​​połowa przedstawicieli pokolenia X ma mniej niż ta kwota oszczędności na emeryturę. Jeden na czterech przedstawicieli pokolenia X w ogóle nie ma konta oszczędnościowego na emeryturę. W przypadku Black Gen Xers mediana salda konta emerytalnego wynosi 1 USD, a połowa nie ma nic. Dwie trzecie Latynosów z pokolenia X nie założyło nawet konta oszczędnościowego na emeryturę.

Istnieje również zauważalna różnica między płciami. Mediana oszczędności emerytalnych wynosi 13 000 USD dla samotnych mężczyzn z pokolenia X i 6 000 USD dla kobiet z pokolenia X. (Kobiety z pokolenia X częściej pracują w niepełnym wymiarze godzin). Żonaci mężczyźni i kobiety mają zwykle wyższy poziom oszczędności.

Źródło: Finance.yahoo.com, PolishObserver.com