Przejdź do treści

Pociągiem z Polski do Wiednia – stolica Austrii w jeden weekend

06/09/2023 09:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
Pociagiem z Polski do Wiednia

Podróż pociągiem z Polski do Wiednia: Pociągiem do Wiednia, i to do samego centrum? Czemu nie! Podróż pociągiem do Austrii trwa tylko 8 godzin, a Intercity proponuje atrakcyjne cenowo i wygodne połączenia. Warto więc skorzystać z okazji i spędzić w tym malowniczym mieście chociażby weekend!
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: 10 najciekawszych atrakcji w Wiedniu, które zwiedzisz w jeden dzień

Stolica Austrii kryjąca w sobie same wspaniałości

Wiedeń to stolica elegancji, kultury, luksusu oraz kunsztownie zdobionych pałaców. Miasto zachwyca swoją atmosferą i oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających. Można tu posłuchać przepięknej muzyki, uraczyć się niezwykle apetyczną kuchnią, a także skorzystać z niezapomnianych atrakcji. Warto odkryć skarb austriackiej kultury i przybyć tu z PKP Intercity, gdyż Wiedeń jest bliżej niż się wydaje.

Pociągiem z Polski do Wiednia – połączenia kolejowe

PKP Intercity oferuje następujące przejazdy kolejowe do Wiednia:

  • Codziennie 1 połączenie z Trójmiasta
  • Codziennie 3 połączenia z Warszawy (2 dzienne i 1 nocne)
  • Codziennie 4 dzienne połączenia z Katowic i 1 nocne
  • Codziennie 1 dzienne i 1 nocne połączenie z Krakowa

Połączenia nocne z Warszawy i Krakowa obsługiwane są pociągiem z kuszetkami, miejscami sypialnymi oraz miejscami do siedzenia, tak aby zwiedzanie można było zacząć już od samego rana.
>>> 8 miejsc w Salzburgu, które każdy musi zobaczyć

Cena biletów

Oferowane są nocne i dzienne pociągi drugiej klasy z miejscami siedzącymi. Przykładowo jadąc pociągiem nocnym z Warszawy, osoba dorosła lub dziecko w wieku 4-11 lat musi zapłacić 19,90 euro. Wybierając się natomiast np. z Katowic pociągiem dziennym, osoba dorosła i dzieci w wieku 6-11 lat muszą liczyć się z kosztem biletów w cenie 9,90 euro. Jeśli chodzi o dzieci do lat 3 – gdy nie zajmują osobnego miejsca, podróżują za darmo.

Źródło: intercity.pl PolishObserver.com