Przejdź do treści

Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców Wielkiej Brytanii. W przyszłym tygodniu czeka ich prawdziwy chaos pogodowy

15/12/2023 19:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03

Ostrzeżenie pogodowe dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Według czołowego meteorologa, w przyszłym tygodniu istnieje duże ryzyko opadów śniegu przez cztery dni. Prognozujący pogodę w Exacta James Madden wydał aktualizację prognozy pogody, w której ostrzega, że „mówienie o łagodniejszej pogodzie na ten weekend mija się z szerszym obrazem na przyszły tydzień”.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Bezpiecznie zastrzeż swój PESEL i zabezpiecz się przed oszustwami finansowymi

Ostrzeżenie pogodowe dla mieszkańców Wielkiej Brytanii

Madden ujawnił najbardziej prawdopodobne daty, w których zobaczymy powiewy białego puchu, gdy zbliżamy się do Bożego Narodzenia i Nowego Roku, wskazując okres od 19 do 22 grudnia jako najbardziej prawdopodobny. Madden spodziewa się, że większość śniegu skupi się w „północnej części kraju”. Dodał jednak, że „niekoniecznie będzie on ograniczony do tych części w miarę upływu tygodnia”. Powiedział również, że „prawdziwe białe Boże Narodzenie” nadejdzie dla niektórych części kraju dopiero 25 grudnia.

„Ryzyko prawdziwie białych Świąt Bożego Narodzenia nadal będzie dotyczyło głównie części na północy kraju, ale pewne subtelne zmiany od teraz do tego czasu mogą dosłownie zobaczyć, jak cała ta prognoza zmienia się znacząco od teraz do tego czasu, aby zapewnić szansę na bardziej rozpowszechniony śnieg w ciągu 24 godzin od Bożego Narodzenia ” – dodał.

Patrząc w przyszłość na kilka następnych dni, Met Office twierdzi, że będzie w większości sucho, ale raczej pochmurno, z okazjonalnymi jasnymi przerwami. Większe prawdopodobieństwo wystąpienia przelotnych opadów deszczu w nocy z niedzieli na poniedziałek. Bezwietrznie. „Temperatury ogólnie powyżej średniej, szczególnie w nocy” – powiedział Met Office.

Progności i meteorolodzy z Met Office wydali również średnioterminową prognozę na tydzień Bożego Narodzenia, w której spodziewają się „łagodnej” pogody. Prognozy z zeszłego tygodnia dawały szansę 3/1 na białe Boże Narodzenie w tym roku, a strony bukmacherskie wskazywały Glasgow jako najbardziej prawdopodobne miejsce w Wielkiej Brytanii, w którym 25 grudnia spadnie śnieg. Newcastle i Edynburg również znalazły się na szczycie listy miejsc, w których bukmacherzy uważali za najbardziej prawdopodobne, że w Boże Narodzenie spadnie śnieg.

Tagi: