Przejdź do treści

1823 funtów odszkodowania dla milionów klientów telefonii komórkowych w UK. Sprawdź, czy się kwalifikujesz

14/12/2023 21:00
Odszkodowanie od operatorów komórkowych

Odszkodowanie od operatorów komórkowych. Czołowi brytyjscy dostawcy usług telekomunikacyjnych, tj. EE, Vodafone, Three i O2, stoją w obliczu potężnego pozwu zbiorowego o wartości 3,3 miliarda funtów, związanego z praktyką tzw. „kar lojalnościowych”. Były dyrektor naczelny Citizens Advice, Justin Gutmann, oskarża te firny o wieloletnie „systematyczne wykorzystywanie milionów lojalnych klientów”. W związku z „wygórowanymi” opłatami konsumenci w Wielkiej Brytanii mogą być uprawnieni do odszkodowania w wysokości 1823 funtów na osobę.
Czytaj także: Czy masz takie funty w portfelu? Kolekcjonerzy są gotowi zapłacić za nie bardzo wiele

Odszkodowanie od operatorów komórkowych za bycie „lojalnym klientem”

„Wszczynam pozew zbiorowy, ponieważ uważam, że te cztery firmy telekomunikacyjne systematycznie wykorzystywały miliony lojalnych klientów w Wielkiej Brytanii, nakładając kary za lojalność” – powiedział Gutmann.

Termin „kara za lojalność” odnosi się do praktyki obciążania klientów opłatami za telefony komórkowe po zakończeniu pierwotnej umowy. W przypadku tego pozwu, zarzuty obejmują klientów, którzy nadal płacili za urządzenia po spłacie umowy.

Po 1823 funtów odszkodowania dla lojalnych klientów

Miliony klientów, którzy zostali uznani za poszkodowanych przez „kary za lojalność”, mogą ubiegać się o zadośćuczynienie. Zgodnie z zarzutami, operatorzy telefonii komórkowej obciążyli od stycznia 2007 roku pięć milionów klientów nadmiernymi opłatami w ramach 28,2 miliona umów. Odszkodowania szacuje się na co najmniej 3,285 miliarda funtów. W przypadku sukcesu, Gutmann twierdzi, że klient, który miał umowy z jednym z operatorów komórkowych, może otrzymać nawet do £1,823.
Sprawdź: Ktoś korzysta z twojej sieci Wi-Fi? Sprawdź to i zwiększ swoje bezpieczeństwo

„Od dawna domagamy się zakończenia tzw. 'oszustwa smartfonowego’ i aby inni operatorzy komórkowi zaniechali szkodliwej praktyki naliczania opłat klientom za telefony” – powiedział rzecznik O2.
„Jesteśmy dumni, że byliśmy pierwszym dostawcą, który dziesięć lat temu wprowadził podzielone umowy, które automatycznie i całkowicie obniżają rachunki klientów po spłacie za telefon” – oświadczyła rzeczniczka EE. „Zdecydowanie nie zgadzamy się z twierdzeniem o charakterze spekulacyjnym wniesionym przeciwko nam. EE oferuje różnorodne taryfy i solidny proces postępowania w przypadku powiadomień o zakończeniu umowy” – dodała.

Brytyjski rynek telefonii komórkowej to obszar wysoce konkurencyjny, charakteryzujący się jednymi z najniższych cen w Europie” – dodała rzecznik Vodafone. „Właśnie zwrócono nam na to uwagę, i nie mamy jeszcze wystarczających szczegółów, aby nasz zespół prawny mógł to ocenić”. Źródło: birminghammail.co.uk, polishobserver.com

Tagi: