Przejdź do treści

Uwaga kierowcy! Policja Nowego Jorku ostrzega przed umieszczaniem tych naklejek na samochodach

27/10/2023 14:01 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Niebezpieczne naklejki na samochodach

Niebezpieczne naklejki na samochodach. Policja w stanie Nowy Jork apeluje do kierowców, aby usuwali ze swoich samochodów wszelkie naklejki. Chociaż słyszeliśmy o osobach używających naklejek i magnesów do częściowego zasłaniania tablicy rejestracyjnej, ale w tym przypadku chodzi o coś zupełnie innego.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Samochody elektryczne – czy warto w nie inwestować?

Niebezpieczne naklejki na samochodach: jakie są zagrożenia?

Jak podaje portal theautowire.com, policja w Newnan udostępniła na Facebooku mema ostrzegającego o niebezpieczeństwach związanych z naklejkami na pojeździe. Być może widzieliście to już wcześniej. Wiemy, że w przeszłości inne organy ścigania udostępniały tego mema, ale tym razem przykuwa to dużą uwagę.

Mem twierdzi, że naklejki na zderzak jak i inne naklejki na samochodzie ujawniają zbyt wiele informacji nieznajomym podczas podróży po mieście. Na przykład, umieszczając naklejki przedstawiające drużyny sportowe lub inne hobby Twoich dzieci, złodzieje będą wiedzieć, kiedy będziesz poza domem. Dzięki naklejkom rodzinnym prześladowca wie, z ilu osób składa się Twoja rodzina. Naklejki dotyczące innych zainteresowań, takich jak sporty motorowe czy polowania, informują innych, że masz w domu drogie zabawki.

Ludzie umieszczają także naklejki z nazwą szkoły swoich dzieci, sąsiedztwa, posiadanych zwierząt, a nawet zawodu. Wszystko to może wydawać się nieszkodliwe. Jednak organy ścigania od jakiegoś czasu ostrzegają przed umieszczaniem na samochodzie zbyt wielu informacji na temat życia osobistego.

Tablice indywidualne

W memie znajduje się również ostrzeżenie dotyczące tablic indywidualnych, ponieważ łatwiej je zapamiętać. Dzięki temu potencjalnemu prześladowcy łatwiej będzie wykryć Twój pojazd, zwłaszcza jeśli jest to zwykły pojazd. Dodatkowo, naklejki polityczne lub inne kontrowersyjne, a nawet drużyn sportowych, mogą pobudzić innych ludzi i doprowadzić do agresji na drogach lub innych bardzo brutalnych incydentów. 

Ale czy to oznacza, że ​​wszyscy muszą jeździć samochodami bez naklejek?

Wydaje się, że wiele osób uważa, że ​​policja przesadnie reaguje na związane z tym niebezpieczeństwa. Jednak czasami warto być „dmuchać na zimne”. Źródło: theautowire.com, Facebook.com, PolishObserver.com

Tagi: